NFT HaberleriHaberler

YouTube CEO’su Susan Wojcicki’den NFT İmaları Geldi

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, Salı günü şirket blogunda yayınlanan bir gönderide YouTube’un 2022 için önceliklerini ele aldı. Bu öncelikler arasında, platformun video yaratıcıları için değiştirilemez belirteç veya NFT özellikleri ekleme olasılığı yer alıyor.


Ancak bunun nasıl görünebileceği henüz belirlenmedi. Susan Wojcicki’nin açıklamasında YouTube ekibinin Web3 alanındaki gelişmeleri “ilham kaynağı olarak” kullanacağı iddiası dışında ek ayrıntı verilmedi.

“Kripto dünyasında geçen yıl, takas edilemeyen tokenlar (NFT’ler) ve hatta merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO’lar), içerik oluşturucular ve hayranları arasındaki bağlantıyı geliştirmek için önceden düşünülmeyen bir fırsatın altını çizdi.”

YouTube, içerik oluşturucuların para kazanabileceği yolların sayısını artırmaya çalışırken, seçeneklerden biri “gelişmekte olan teknolojilerden yararlanmak”. Şu anda, reklamlar ve yeni tanıtılan TikTok benzeri YouTube Shorts dahil olmak üzere, Wojcicki’ye göre içerik oluşturucuların işlerinden para kazanmaları için 10 yol var. Sırada NFT’ler olabilir mi?

Similarweb‘e göre YouTube, en büyük içerik oluşturucu topluluklarından birine sahiptir ve dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci sitesidir. Yakın zamanda iOS kullanıcılarının NFT’leri profil resimleri olarak kullanmalarına izin veren Meta ve Twitter gibi sosyal medya platformları tarafından Metaverse ve diğer Web3 girişimlerinin yükselişi ışığında, YouTube yetenekleri korumak ve çekmek için rekabet ediyor gibi görünüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: İngiliz araştırmacılar, Bitcoin’i kuantum bilgisayarlarla hacklemenin gelecekte mümkün olabileceğini savunuyorlar

Susan Wojcicki gönderisinde ayrıca oyun yaratıcılarının canlı deneyimini iyileştirmeye öncelik verdiklerini belirtti. Video oyunlarında NFT entegrasyonu, NFT’lerin benimsenmesi için ana kullanım durumu haline geldiğinden, bu, oyun yaratıcılarının YouTube’un yeni girişiminden yararlanmaya daha açık olabileceğini düşündürebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu