HaberlerFinans HaberleriKripto Para Piyasası

Yatırım Bankası Cowen, Dijital Birimi Başlattı

Kripto para birimi sektöründe fırsat arayan geleneksel finans oyuncularının trendindeki son nokta.

New York merkezli yatırım bankası Cowen (COWN), kurumsal müşteriler için tam hizmet ticaret yürütme ve saklama çözümleri sunacak bir dijital varlık bölümü olan Cowen Digital LLC‘yi duyurdu.

Cowen Genel Müdürü Drew Forman yeni dijital birimi yönetecek kişi olarak lanse edildi. Forman daha önce bankada türev satışları ve ticaretini yönetiyordu.

Cowen Eş Başkanı Dan Charney ile birlikte Forman, lansmanın bir yıl sürdüğünü söyledi. İkili; “Önemli bir ilk hamle avantajına sahip olacağız” diye belirtti.

Ayrıca Cowen’in “daha çevik, girişimci kültürünün” bankayı daha büyük sermayeli rakiplerine karşı avantajlı hale getirdiğini eklediler.

Cowen’in Hamlesi Geleneksel Finans Şirketlerini Tetikleyecek

Cowen’in hamlesi, daha fazla yatırım bankasının geleneksel sermaye piyasaları ile kurumsal kripto talepleri arasındaki boşluğu doldurmaya çalışmak için konumlarını kullanmasıyla geliyor. Örneğin, bu haftanın başlarında Goldman Sachs (GD), eski ortağı Mike Novogratz‘ın Galaxy Digital ile ilk tezgah üstü (OTC) kripto para birimi ile ilgili ticaretini tamamladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Marvel NFT ortağı Veve, İstismar Sonrası Pazar Kapattı

Cowen’den Forman, bankanın halihazırda Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Solana (SOL) ve USD Stabilcoini (USDC) dahil olmak üzere yaklaşık 16 tokenle işlem yaptığını ve yüzlerce müşteri listesine sahip olduğunu söyledi. Ticarete ek olarak, müşteriler için “düşünce liderleri” olmanın da yeni birimin görevinin bir parçası olacağını söyledi.

Çalışmalar, Cowen’in Mayıs ayında 25 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptığı PolySign‘ın bir dijital varlık altyapısı şirketi olan Standard Custody & Trust tarafından gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu