bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Altcoin HaberleriHaberler

XRP Artık Belçika’daki FRIETSHOP Wetteren Restaurant Tarafından Kabul Ediliyor

XRP kripto para birimi artık bir Belçika restoranı olan FRIETSHOP Wetteren'de ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor.

Belçika Frietshop Wetteren restoranının sosyal medya platformu Twitterden yaptığı paylaşıma göre artık XRP ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor.

XRP’nin kabulu SEC’in yasal davasıyla yavaşladı

Tweet, önde gelen bir XRP topluluğu üyesi @MackAttackXRP tarafından paylaşıldı. Görünüşe göre XRP’nin benimsenmesi hala devam ediyor.

Bu yılın başlarında CoinDesk, XRP’nin yanı sıra en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un Paraguay’ın Universidad Americana’sı tarafından eğitim kursları ve bilimsel dereceler için ödeme olarak kabul edileceğini bildirmişti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple Labs’a karşı açılan dava nedeniyle XRP’nin benimsenmesi yavaşladı.

Ocak ayında birden fazla kripto para borsası bu kripto para birimine sırt çevirerek XRP ticaretini askıya aldı. Bu borsalar arasında Coinbase, Binance US, Bittrex, Bitstamp vb. bulunuyor.

Brian Armstrong, Ripple ve XRP’yi destekliyor

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong bir dizi tweet yayınladı ve SEC’e karşı yasal savaşta Ripple ve XRP’ye desteğini dile getirdi.

Ağustos ayında, ABD menkul kıymetler ve borsa düzenleyicisi, kripto borsasının piyasaya sürmeye hazır olduğu ödünç verme ürünü nedeniyle Coinbase’i de mahkemeye vermekle tehdit etmişti.

Yeni uygulama, kullanıcılara USDC’lerini diğer kullanıcılara ödünç verme ve bundan faiz kazanma şansı sunmayı amaçlıyordu. Ancak SEC, yeni LEND uygulamasının kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu belirterek Coinbase ile temasa geçti ve platformu dava etmekle tehdit etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala