HaberlerAltcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Wix, E-Ticaret Platformunda Artık Dogecoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor

Dünya çapında 210 milyon kullanıcıya sahip İsrailli web geliştirme hizmeti Wix, 12 Ekim tarihli bir basın açıklamasına göre kripto para ödeme şirketi BitPay ile ortaklık kurdu.

E-Ticaret platformu, popüler kripto para birimi Dogecoin de dahil olmak üzere yeni ödeme seçenekleri olarak bir dizi kripto para birimi ekledi.

Müşteriler, BitPay’de Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Wrapped Bitcoin, ayrıca XRP fakat belirli ülkelerde kullanılmak üzere 12 farklı kripto para birimini kullanarak ödeme yapabilecek.

Yeni özellik aşamalı olarak kullanıma sunulacak. Başlangıçta, kripto para birimleri ABD, Kanada, İngiltere, Almanya ve Brezilya’da kabul edilecek. Şirket yetkilileri konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

”BitPay ile Wix işletmeleri, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme yapmayı tercih eden yepyeni bir müşteri pazarına ve işletmelerinin büyüyen kripto para piyasasına girmeleri için bir fırsata erişebiliyor.”

Şubat ayında Wix, 20 milyar doları aşan piyasa değeriyle İsrail’in en büyük şirketi oldu. Bununla birlikte, hisseleri bugüne kadar %27,48 düştü.

Wix platformu, popüler web alt yapısı Wordpress’in en büyük rakibi olarak biliniyor. Wordpress kadar olmasa da ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Şirketin bu hamlesi, rakiplerine göre büyük bir ayrıcalık denilebilir. Diğer altyapı şirketlerinin de benzer girişimlerde bulunmasına muhtemel gözüyle bakılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala