Kripto Para HaberleriHaberler

Wharton School, Eğitim Ücretleri İçin Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor

Kripto para birimlerinin benimsenmesi, Pennsylvania Ivy League Üniversitesi ile bir zafer daha kazandı. Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önde gelen işletme okullarından biri olan Wharton School, eğitim ücretleri için  Bitcoin ( BTC ) ve diğer kripto para birimlerini kabul edecek. 

Bununla birlikte, kripto para birimlerinin kabulü Ocak ayında başlaması planlanan yeni çevrimiçi blok zinciri ve dijital varlık programı ile sınırlı olacak. Yani blockchain eğitimlerinde geçerli olması bekleniyor. 

Blockchain ve Dijital Varlıkların Ekonomisi başlıklı altı haftalık programın maliyeti 3.800 dolar ve üniversite her yıl binlerce öğrenciyi bu programa çekmeyi bekliyor.

Wharton School, kripto para ödemelerini kabul etmek için Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsasının e-ticaret platformu olan Coinbase Commerce‘i kullanacak.

Wharton şu anda finansal teknolojiler veya fintech hakkında daha kapsamlı bir kursun parçası olan çevrimiçi eğitim platformu Coursera aracılığıyla kripto ve blok zincirine giriş sınıfı sunuyor.

İşletme okulu, bu yılın başlarında Bitcoin’de 5 milyon dolarlık cömert bir bağış aldığını da duyurmuştu. İsimsiz bir hayırsever, Mayıs ayında kabaca 118 BTC bağışladı.

Wharton Okulu’nun, bugünün Bitcoin fiyatında 7 milyon dolardan fazla bir değere sahip olacak olan bağışı derhal itibari paraya çevirdiği bildirildi.

Dünya Ekonomik Forumu kısa süre önce Wharton School’daki Blockchain ve Digital Asset Project ile ortaklık kurdu. Profesör Kevin Werbach tarafından yönetilen proje, dağıtık defter teknolojisinin ticari ve düzenleyici yönlerini ele almayı amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala