HaberlerNFT Haberleri

WeChat, NFT Pazaryerleriye İlişkili Kullanıcı Hesaplarını Engelledi

WeChat, “kripto spekülasyonunun” önlenmesini gerekçe göstererek, sosyal medya platformundan, takas edilemez token (NFT) pazarlarına ait bir çok hesabı engelledi.

Engellenen hesaplara giren kullanıcılar karşılarına çıkan mesajı görünce büyük bir şok yaşadı: “Bu tür işleri yayınlamak, yaymak veya bu tür işlerle meşgul olmak için yasal izin veya lisans yok.”

WeChat dün yaptığı açıklamada, yalnızca “uyumlu şirketlerin” NFT ile ilgili uygulamaları çalıştırmak ve resmi şirket hesapları oluşturmak için sosyal medya platformunu kullanmasına izin vereceğini söyledi.

Şirketler, uyumlu bir şirket olarak listelenmek için Çin Siber Uzay İdaresi‘ne kayıtlı olmalıdır ve ilgili NFT pazaryerleri yeniden satışlara izin vermemelidir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Samsung ve Nifty Gateway, Dünyanın İlk Akıllı TV NFT Platformunu Geliştirmek İçin Bir Araya Geldi

NFT’lerin Çin’deki popülaritesi artmaya devam ediyor ve yatırımcılar, devlet medyasının bu tür faaliyetlere karşı uyarılarına rağmen, varlıklar üzerinde spekülasyon yapmak için yeniden satış piyasalarını kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu