Finans HaberleriHaberler

Web3 Altyapı Sağlayıcısı Alchemy, a16z liderliğindeki Finansman Turunda 250 Milyon Dolar Topladı

Blockchain ve web3 için önde gelen altyapı sağlayıcılarından biri olan Alchemy, C serisi finansman turunda 250 milyon dolar topladı ve 3,5 milyar dolarlık bir değerleme sağladı.

Tur, web3 alanında bir dönüm noktasında olduğumuzu düşünen a16z tarafından yönetildi. Şirket, ekosistem üzerinde yarattığı etkinin bir kanıtı olarak son altı ayda gelirini 15 kat artırdı.

Alchemy 3.5 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Alchemy, bir web3 ve blockchain altyapı sağlayıcısı tarafından dönüm noktasına ulaşmıştır. Şirketin finansman turu, Coatue, Addition, DFJ ve Pantera’nın da katılımıyla bilinen VC şirketleri a16z, Lightspeed ve Redpoint tarafından yönetildi.

Bu yeni finansman turuyla Alchemy, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce halka açılan bir şirket için olağanüstü bir değer olan 3,5 milyar dolarlık bir değere ulaştı.

Blockchain ekosistemindeki rolünü AWS’nin mevcut internet yapısındaki rolüyle karşılaştıran şirket, mevcut boğa piyasasından ve merkezi olmayan finansın genişlemesinden büyük ölçüde faydalandı.

Bu büyüme, altı ay öncesine göre şirketin gelirlerinde 15 kat artışa neden oldu. Bunun nedeni, Alchemy’nin finansal protokoller, NFT platformları, borsalar ve hatta çok uluslu şirketler de dahil olmak üzere spektrumdaki çeşitli kurumlar tarafından kullanılabilecek dikey bir teknoloji paketi sunmasıdır.

A16Z şirketinin yetkilileri konu hakkında şunları söyledi:

”Web3’ün evriminde çok benzersiz bir zamandayız. Piyasa nihayet altyapı aşamasından mezun oluyor. Alchemy gibi şirketlerin yardımıyla artık ana akım izleyiciler için gerçek dünya uygulamalarını destekleyebiliyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala