bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Bitcoin HaberleriHaberler

Walmart, Coinstar ve Coinme Arasındaki Bir Ortaklıkla 200 Bitcoin ATM’si Kuruyor

Reuters’in tarafından aktarılan bilgilere göre, Walmart, Bitcoin’in artan benimsenmesinin bir başka işareti olarak, Coinstar ve Coinme arasındaki ortaklıkla ABD genelindeki mağazalara 200 Bitcoin ATM‘si kurdu.

Pilot program, müşterilerin paralarını kağıt faturalar veya hediye kartlarıyla takas etmesine olanak tanıyan makineleriyle tanınan Coinstar’ı ve Coinme’yi içeriyor.

200’ü Walmart’ta olan daha geniş bir girişimin parçası olarak 8.000‘den fazla Bitcoin kioskunun kullanıma sunulacağı belirtildi. Makineleri kullanmak için müşterilerin bir Coinme cüzdanına sahip olması ve KYC gereksinimlerini karşılaması gerekir.

Coinstar web sitesine göre, Bitcoin işlemleri için %4 değişim ücreti mevcut. Walmart, yakın zamanda şirketin ATM’leri Litecoin para birimi için destekleyeceğini iddia eden sahte bir haberin hedefi olduğundan, lansman biraz bastırıldı. Walmart söylentileri kamuya açıklamadan önce Litecoin fiyatı %33 artış gösterdi.

Bitcoin ATM’leri ilk olarak 2014 yılında ABD’de konuşlandırıldı ve insanların doğrudan nakit olarak satın almalarına izin vererek kripto pazarına erişmelerine yardımcı oldu.

Şu anda yalnızca ABD’de 50.000‘e yakın ve Ağustos ayı sonunda Hong Kong’da 130‘a yakın bu tür makineler var ve bu da onu Asya’daki en yüksek Bitcoin ATM yoğunluğu haline getiriyor.

Bitcoin, geçtiğimiz ay bir fiyat düşüşü yaşadı ve bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.276 ABD Dolarına ulaştı. CoinGecko’dan alınan verilere göre BTC o zamandan beri hafifçe düştü ve şu anda 63.740 ABD dolarından işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala