Altcoin HaberleriHaberler

Voyager Digital, Dallas Mavericks için kripto aracılık ortağı olacak

Mark Cuban'ın sahibi olduğu basketbol takımı, NBA'de biletler ve ürünler için kripto ödemelerini kabul eden ilk şirketlerden biriydi.

Kripto ticaret platformu Voyager Digital, Dallas Mavericks basketbol takımıyla taraftar katılımı ve diğer eğitim programları aracılığıyla kriptoyu daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir anlaşma imzaladı.

27 Ekim tarihli bir duyuruda Voyager Digital, Mavs‘in beş yıllık bir anlaşmada ilk kripto para birimi komisyonculuğu ve uluslararası ortağı olacağını söyledi. Ticaret platformu ayrıca, Mavs NBA 2K League takımı için bir mekan olan, franchise’ın Dallas’taki Mavs Gaming Hub‘ı üzerinde adlandırma haklarına sahip olacak.

Voyager Digital’in kurucu ortağı ve CEO’su Steve Ehrlich, “Bu ortaklık bize dünyanın her yerinden insanları günlük yaşamlarında kripto kullanma yolları konusunda eğitme fırsatı veriyor. Gerçek finansal özgürlüğü elde edin ve kripto aracılığıyla nesiller arası zenginlik inşa edin. Bunu Mavs’de ve zaten uzayla derinden ilgilenen sahipleri Mark Cuban’da yapmak için harika bir ortak bulduk.”

Mark Cuban’ın sahibi olan basketbol takımı, NBA’de biletler ve ürünler için kripto ödemelerini kabul eden ilk şirketlerden biriydi. Mavs ilk olarak 2019’da Bitcoin‘i (BTC) kabul etmeye başladı ve bu yıl meme tabanlı belirteci içerecek şekilde genişletildi.

Birçok kripto şirketi ve platformu, alan genişledikçe ve görünüşe göre bir sponsor olarak daha karlı hale geldikçe, dünya çapındaki spor organizasyonlarıyla ortaklıklar kurdu. Kripto türevleri borsası FTX, Haziran ayında Major League Baseball’un resmi sponsoru olduğunu duyurdu ve daha önce Miami Heat’in ev stadyumunu 2040’a kadar FTX Arena olarak adlandırmak için bir anlaşma yaptı.

Duyuru, Mavs’in 2021-2022 sezonunu 6 Ekim’de başlatmasının ardından geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala