NFT HaberleriHaberler

Vogue, Ukraynalı Savaş Mağduru Çocuklar İçin NFT Satıyor

Vogue Singapur ve Vogue Ukrayna, Ukrayna’daki insani yardım çabalarına fon sağlamak amacıyla OpenSea pazarında “Fashion for Peace” (Barış için Moda) NFT koleksiyonunu listeledi.

Fashion for Peace koleksiyonu, ülkenin kültürünü sanat, fotoğraf ve illüstrasyonlarla sergilemek için altı Ukraynalı moda tasarımcısının küratörlüğünü yaptığı bir NFT koleksiyonudur.

Birincil satışlardan elde edilen gelir, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Save The Children‘a aktarılırken, ikincil satışlardan elde edilen telif hakları da hayır kurumuna bağışlanacak.

Dün Save The Children, hükümetleri ve kuruluşları, Rusya‘nın işgalinden bu yana aile üyelerinden kalıcı olarak ayrılma veya istismar, sömürü, insan ticareti ve ihmal kurbanı olma riski altında olan tahmini 100.000 Ukraynalı çocuğu koruma çabalarını hızlandırmaya çağırdı.

Vogue Singapur’un yayıncısı Bettina Von Schlippe verdiği bir demeçte; “Dijital moda ve moda NFT’leri ile daha geniş bir kitle için çok daha erişilebilirler ve bunları blok zincirinde bulundurmak, kullanıcının kökenini ve değerini doğrulamasını sağlıyor. Bu da bir hayır kurumuna katılma, satın alma ve bağış yapma engellerini azaltıyor.” dedi.

Von Schlippe; “Bankalar ve hayır kurumları tarafından Ukrayna’daki savaştan zarar gören insanlara yardım etmek için denizaşırı ülkelerden fon bağışlamak amacıyla getirilen sınırlamalarla birlikte, blok zinciri ve kripto, Ukrayna halkı için yardım toplamak isteyen hayır kurumları ve kuruluşlar tarafından kusursuz bir çözüm olarak ortaya çıktı.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Hindistan kripto vergi kaçakçılarına karşı harekete geçiyor

Ukrayna, yazım esnasında 78 milyon ABD dolarının üzerinde çeşitli kripto bağışları aldı. Bu miktar yalnızca saptanabilen yardımların toplam miktarını belirtmek için paylaşılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu