Altcoin HaberleriHaberler

Vitalik Buterin, kendisine gönderilen 7 milyar dolarlık SHIB tokenlerinin %90’ını yaktığını itiraf ediyor

Vitalik Buterin, SHIB’nin kurucuları tarafından kendisine gönderilen yaklaşık 7 milyar dolarlık SHIB’yi yakmak için geçirdiği süreçle ilgili bazı ilginç detayları ortaya koydu.

UpOnly, dün Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile röportaj yaptı. Buterin, neredeyse iki saat boyunca sohbet etti ve burada 500 trilyon tokenin %90’ını yakmanın karmaşıklığını ortaya çıkardı.

O sırada 1.2 milyar dolar olan SHIB tokeni, Buterin’e bağışlanmıştı. Geliştirici, bunların %90’ını (yaklaşık 7 milyar dolar değerinde) yaktı çünkü bu tür bir gücün odağı olmak istemiyordu.

Shiba Inu, geçen yıl %40 000 000 artışla sahiplerini çok hızlı bir şekilde zenginleştiren ETH tabanlı bir meme tokeni olarak yer alıyor.

Buterin podcast’e, yakma işlemini yapmak için Target’tan yeni bir dizüstü bilgisayar alması gerektiğini söyledi.  SHIB kurucularından aldığı fonlar soğuk bir kağıt cüzdanda tutuldu.

Özel anahtarı almak için iki numarayı kullanmak zorunda kaldı. Buterin, “Bu numaralardan biri benimleydi; diğeri ise ailemle birlikte Kanada’daydı,” dedi. Diğer numarayı almak için Kanada’daki ailesini aradı. Daha sonra özel anahtarı yeni bilgisayarına girdi.

Ayrıca, hayır kurumuna ETH göndermek için bir Ethereum işlemi oluşturdu. Buterin daha sonra QR kodları üreten bir program indirdi. Ardından işlem için QR kodunu cep telefonuyla taradı, dizüstü bilgisayara kopyaladı ve daha sonra etherscan.io/pushTx’e koydu. Sonra tokenleri göndermeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu