Kripto Para HaberleriHaberler

Visa Anketine Göre Yerel İşletmeler Kripto Ödemesi Almak İstiyor

Visa, kripto ödemelerini kabul etmeye istekli işletmelerin sayısının arttığını bildirdi. Meme coinler bile, büyük topluluklarını çekmek için kripto para birimlerini kabul etmeye başlayan işletmelerden sevgi gördüğünden dolayı, 2021 şüphesiz benimsenme yılı olarak kayda geçti. Yeni yıla girerken, bu eğilimin, kabul edilen ödeme yöntemlerine kripto ödemeleri eklemek için çoğunluğa hitap eden daha fazla işletme ile devam etmesi bekleniyor.

Büyük şirketler, Tesla gibi bazılarının bir noktada bitcoin ödemeleri uygulamasıyla kampanyaya katılıyor; ancak küçük işletmeler gerçekten pasta dışında ve parsatadan pay almak istiyorlar. Ödeme devi Visa tarafından yapılan yeni bir ankete göre küçük işletmeler kripto ödemelerini benimsemeye devam edecekler gibi görünüyor.

Küçük İşletmeler Kripto Ödemelerine Başlıyor

Visa tarafından yayınlanan ankette, küçük işletmeler kripto ödemeleri entegrasyonu ücretini yönetmeye devam ediyor. Dokuz ülkedeki çeşitli işletmelerin görünümünü ölçen anket, bu küçük işletmelerin yeni yılda kripto ödemelerini kabul etmeye başlamayı planladıklarını söyleyerek kripto ödemelerinde sayı artışına devam ettiklerini gösterdi.

Visa’nın araştırması, dokuz ülkedeki küçük işletmelerin %25’inin bu yıl dijital para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planladığını ortaya koydu. Bu anket, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Brezilya, Singapur, Hong Kong ve diğerleri dahil olmak üzere ülkeleri kapsayan 2.250 küçük işletme sahibini içeriyordu ve dörtte biri kripto ödemeleri almaya başlayacaklarını beyanda bulundu.

Brezilya, Hong Kong, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur gibi ülkelerdeki küçük işletme sahiplerinin yaklaşık üçte biri, 2022’de dijital para birimlerini ödeme yöntemi olarak eklemeye istekli olduklarını söylediğinde, bazı ülkeler elendiğinde bu ortalama yükseliyor.

Tüketiciler de Ankete Dahil Edildi

Visa ayrıca anketini tüketicileri de kapsayacak şekilde genişletti. Bu yanıtlayıcı havuzu yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nden 1.000 yetişkinden ve diğer sekiz katılımcı ülkenin her birinden 500 yanıtlayıcıdan oluşuyordu.

Genel olarak, perakende mağazaların kendi ülkelerinde kripto ödemelerini kabul etmeye başlayıp başlamadıkları sorulduğunda, anketin bu bölümünden elde edilen sonuçlar olumlu olsa da, küçük işletmelere göre daha az uyumluydu. Ankete katılanların sadece %13’ü bunun gerçekte böyle olacağına inanıyordu.

Bununla birlikte, 2022’de kripto ödemelerini daha fazla kullanmayı bekleyen tüketicilerin tepkisi çok daha yüksekti. Visa, ankete katılanların %46’sının 2022’de dijital ödemeleri daha fazla kullanmayı beklediklerini söyledi.

KOBİ’lerin %82’si 2022’de dijital ödemeleri kabul etmeyi planladıklarını söyledi. Bu, ileriye dönük işletmeleri için çok olumlu bir görünüme sahip işletme sahiplerinin dijital ödeme biçimlerine daha fazla güven duyduğunu gösteriyor.

Kripto piyasa değeri toparlanıyor | Kaynak: TradingView.com'da Kripto Toplam Piyasa Değeri
Kripto piyasa değeri toparlanıyor | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu