bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Bitcoin HaberleriHaberler

Veriler, Bitcoin Fiyatının Balinaların Satın Alma Çılgınlığı Tarafından Desteklendiğini Gösteriyor

Kripto piyasası daha yüksek seviyelere çıktıkça piyasa katılımcıları pozisyonlara akın ediyor. Bitcoin, balinalardan gelen büyük satın alma baskısı ile körüklenen son yükselişte liderliği alan kripto para birimlerinden biridir. Kraken’in verilerine göre, balinalar bitcoin biriktiriyor ve henüz satmaya hazır değiller.

Balinalar Hücumda Öncülük Ediyor

Kraken, balina birikimiyle birleşen arz şokunun, Ekim ayı başlarında başlayan güçlü yükseliş trendinin devamı için zemin hazırladığını kaydetti.

Borsanın bulgularına göre, 100’den fazla bitcoin tutan balinalar, bu ayın başından beri toplu varlıklarını yaklaşık %0,25 artırarak 720 milyar dolara çıkardı.

Buna ek olarak, 100’den fazla BTC tutan cüzdan sayısında %1.6‘lık artışla, bitcoin ağına daha fazla balina katıldı. Bu balinaların BTC’de milyonlarca dolar tuttuğu düşünülürken, satın alma baskısındaki önemli artış fiyatlara dönüşmüş gibi görünüyor.

Bitcoin balinalarının sayısındaki artış, hızla büyüyen kripto sektöründeki yükselen iyimserliğin bir sonucu olarak belirtiliyor.

Balinalar, Bitcoin kısa süre önce 67 bin dolarlık yeni bir rekor kırdıktan sonra bile kar almak yerine kasalarına daha fazla para eklemeye devam ederken, Kraken pazarın daha da tırmanabileceğine inanıyor.

Cüzdan adreslerinde bitcoin tutanların sayısının yanı sıra, borsa akışı piyasada satış baskısı olup olmadığını belirlemek için iyi bir ölçümdür. Örneğin, Mayıs ayı Musk’un neden olduğu piyasa kargaşası sırasında, kısa süre sonra önemli satış baskısı ile döviz bakiyeleri arttı.

Şu anda, uzun vadeli balinalar merkezi borsalara akın etmiyor, bu da daha yüksek fiyatlar için hodl yapmayı seçtiklerini kanıtlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala