Altcoin HaberleriHaberler

Vakıf CEO’su, EOS’un Korkunç Bir Yatırım Olduğunu Söyledi

Kısa Notlar

  • EOS vakfının CEO’su, EOS projesine bir başarısızlık olarak atıfta bulundu ve bunun “korkunç bir yatırım”dan başka bir şey olmadığını söyledi.
  • Başarısızlığı Block.one tarafından sağlanan uygun rehberlik eksikliğine bağlıyor ve gelecek için yeni bir plan yayınlıyor.
  • EOS, 2018’de bir ICO’da 4 milyar dolar topladı ve o zamandan beri onu izleyen yutturmacaya ulaşamadı.

EOS, geçmişin başarısızlıklarını kabul ettikten sonra kendini yeniden doğuşa hazırlıyor olabilir. Geleceğe doğru ilerlerken izleyeceği proje için yeni bir planı açıklamaya devam ediyor.

Proje Başarısız Oldu

Sanal bir etkinlikte, EOS Vakfı CEO’su Yves La Rose, lansmanından bu yana projenin gidişatından duyduğu hayal kırıklığını kategorik olarak belirtti. Onun sözleriyle, projenin azalan serveti, tokenin son üç yılda değer kaybında belirgindir. EOS, 2018’de 22,89 dolarla zirveye ulaştığından bu yana %80,42 düştü.

Rose, “Şeker kaplama yok, EOS olduğu gibi bir başarısızlık” dedi. “Korkunç bir finansal, zaman ve topluluk yatırımı oldu. Gerçek şu ki, pek çok insan lekelenmiş itibarı nedeniyle artık EOS ile ilişkilendirilmek istemiyor.”

Rose, projenin başarısızlığını, projeyi yürütmekteki “beceriksizliği” için eski destekçisi Block.one‘a yüklüyor. Cayman Adaları girişimi, canlı bir ürüne bile sahip olmadan en büyük ICO’yu yapan 4 milyar dolarlık şaşırtıcı bir artış sağladı. Ertesi yıl, kayıt dışı bir ilk madeni para teklifi yürütmek için SEC ile sorun yaşadı. SEC, şirketi projenin geleceğine ilişkin belirsizlikleri artıran 24 milyon dolarlık bir cezayla çarptı.

Rose, “Yol haritası açısından, EOSIO gelişimini desteklemek ve yönlendirmek için artık Block.one’a güvenemeyiz” dedi. Önemli geliştiricileri kaybettiklerini ve insanların itibarının zedelenmesi nedeniyle artık projeyle ilişkilendirilmek istemediklerini de sözlerine ekledi. Block.one’un “yeteneklerini bilerek yanlış tanıttığını ve bunun dolandırıcılık anlamına geldiğini” iddia etti. Rose, Block.one’u suçlamanın yanı sıra, projenin özellikleri hakkında artan bir vızıltı arasında 4 milyar dolarlık bağış toplama ile çıtayı yükselttikten sonra projenin “kendi başarısının kurbanı” olduğunu belirtiyor.

Gelecek

Rose, konuşmasında projenin geleceğini belirleyecek dört temel direği dile getirdi. Dört sütun, markalı Audit+, Wallet+, Docu+ ve API‘yi içeriyor ve bunların hepsinin yeni bir yol haritasının temelini oluşturacak mavi bir kağıt sağlaması bekleniyor. VC firmaları ekosisteme yaklaşık 200 milyon dolar yatırım yapmayı düşündükleri için projeye yeni fonların enjekte edilebileceğini iddia etti.

Projeyle ilgili sorunun ademi merkeziyetçilik olmadığını tahmin etti. Daha ziyade, projeyi rahatsız eden merkezileşme ve yön eksikliğidir. “Ben sevilmek için burada değilim, bir iş yapmak için buradayım. EOS’ta eksik olduğumuz şey liderliktir. Örnek olacak ve her gün hepimiz için büyüklük yolunda çalışan biri olacak” dedi.

Rose konuşmasının sonunda “Artık mazeret yok, artık barikat yok. İhtiyacımız olan her şeye sahibiz. EOS’un bundan sonra ne olacağı, sadece bizim ondan ne anladığımızdır,” ded.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala