HaberlerKripto Para Haberleri

Uphold Yöneticisi, Latin Amerika’nın Kriptodan En Çok Faydalanacak Bölge Olduğunu Söylüyor

El Salvador’un Bitcoin’i ( BTC ) benimsemesi Latin Amerika’da bir dijital varlık devrimini tetikledi. Uphold yöneticisi, ”İnsanlar aynı altyapı üzerinde kripto para birimleri, itibari para ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) değiş tokuş edebilirlerse Latin Amerika’ya daha da fazla fayda sağlayabilir” dedi.

Uphold CEO’su JP Thieriot, kripto paranın benimsenmesi büyümeye devam ederken en fazla Latin Amerika’ya fayda sağlayacağını dile getirdi.

Venezuela ve Kolombiya, El Salvador’un yanı sıra bölgedeki en önde gelen iki ülkeden biri olarak yer alıyor. Bununla birlikte diğer ülkeler, El Salvador’un bir katalizör görevi görmesiyle aradaki farkı oldukça hızlı bir şekilde kapatıyorlar.

Uphold’un 7 milyon kullanıcısının 1,4 milyonu Latin Amerika’dan geliyor ve bölgedeki yüksek benimseme oranı küresel oyuncuları çekmeye devam ediyor.

Thieriot ”Bitcoin ilk önce banka hesabı olmayanlar ve havale gönderen-alan kişiler tarafından benimsenecek” ifadelerini kullandı.

CBDC’lerden bahseden Thieriot, mevcut bir dijital para birimini benimsemenin kolay olacağı için her ülkenin kendi dijital para birimini yapması gerekmediğini kaydetti.

Latin Amerika ülkeleri için ana hedefin, bölgedeki herkesin varlıklar arasında basitçe değiş tokuş yapabileceği işlevsel bir sistem olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Thieriot’un belirttiği gibi, Latin Amerika 2021‘de kripto finansmanında önemli bir büyüme yaşadı. Meksikalı kripto para borsası Bitso, Mayıs ayında 250 milyon dolarlık C Serisi sermaye artışı sayesinde bölgenin en büyük platformlarından biri oldu.

Yerel bir kripto borsası olan Mercado da Bitcoin de bir mega fonlama turunu tamamlayarak SoftBank finansmanında 200 milyon dolar sağladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala