Haberler

Büyük Bir Blockchain Holding Firması CEO’su, Bitcoin’in Piyasa Değerinin 20 Trilyon Doları Aşabileceğini Söyledi

Blockchain holding şirketi Immutable Holdings‘in CEO‘su ve başkanı Jordan Fried, bitcoin’in altının piyasa değerini geçebileceğine ve uzun vadede madeni para başına 1 milyon dolara ulaşabileceğine inandığını açıkladı.

Kitco News ile yaptığı bir röportajda Fried, Bitcoin’in altının dijital versiyonu olduğuna inandığını ve bu değerli metalin yaklaşık 10 trilyon dolarlık piyasa değerini geçebilecek ve hatta ikiye katlayabileceğine inandığını açıkladı. Onun sözlerine göre, BTC “altın 2.0” olduğu için önemli bir yukarı potansiyele sahip.

Sözlerine şöyle devam etti:

Yeni nesil altın olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin muhtemelen altının piyasa değerini ikiye katlayacak ve 20 trilyon dolara veya daha fazlasına ulaşacak, bu da 21 milyona yakın madeni paranın çıkarılması durumunda 1 milyon dolarlık bir madeni para anlamına geliyor.

CEO ayrıca, para arzını şişiren para politikalarını eleştirmeden önce, bitcoin’in piyasa değerinin bir gün Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm ekonomik çıktısını bir noktada geçeceğini söyledi.

Fried’e göre, kripto para birimi alanında görülen kıtlık mümkün olduğunca korunmalı ve enflasyonist politikalar durdurulmalıdır. Ona göre, itibari para birimleri bir gün itibari para birimlerinin yerini alacak ve BTC piyasaya öncülük edecek.

Röportaj sırasında, bazı bağlantılarının halihazırda itibari para birimi yerine USDC stablecoin’i ile ödeme almayı tercih ettiğini, çünkü stablecoin’in onlara kripto para birimi alanındaki borç verme fırsatlarına erişim sağladığını ve bunun da geleneksel finans kurumlarında görülenin çok üzerinde getiriye yol açtığını iddia etti.


Fried ayrıca, ABD Federal Rezervinin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) piyasaya sürmesi durumunda, banka programlarına göre beklemek zorunda kalmak yerine kullanıcıların istedikleri zaman işlem yapmalarına izin vermek gibi belirli özelliklere sahip olması gerektiğine inandığını da belirtti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala