Kripto Para HaberleriHaberler

Uluslararası Dark Hunter Operasyonunda, 150 Kişi Tutuklandı

Darknet üzerindeki opioid kaçakçılığını bozmak için üç kıtada koordineli bir uluslararası çaba olan Dark Hunter operasyonunda 150 kişi tutuklandı.

Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) göre, operasyon ayrıca 31.6 milyon doların üzerinde nakit ve kripto para birimine el konulmasıyla sonuçlandı.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Salı günü yaptığı açıklamada, “Karanlık Avcı Operasyonu”nun dünya çapında 150 tutuklamayla sonuçlandığını duyurdu. Ayrıca, 31,6 milyon doların üzerinde nakit ve kripto para birimine de el konuldu.

Adalet Bakanlığı, Dark Hunter Operasyonunu “darknet üzerindeki opioid kaçakçılığını bozmak için üç kıtada koordineli uluslararası bir çaba” olarak nitelendirdi.

Operasyon, ABD, Avustralya ve Avrupa’da “uyuşturucuların ve diğer yasa dışı mal ve hizmetlerin yasadışı satışına karşı” yabancı kolluk kuvvetleri arasında ortaklaşa yürütüldü. Koordinasyon çalışmaları Europol ve Eurojust tarafından gerçekleştirildi.

DOJ şunları kaydetti:

”Dark Hunter Operasyonu, hem nakit hem de sanal para birimlerinde 31,6 milyon doların ele geçirilmesiyle sonuçlandı.”

Uluslararası Karanlık Avcı Operasyonu, Nakit ve Kripto Paralarda 31.6 Milyon Dolarlık Ele Geçirdi, Dünya Çapında 150 Tutuklandı

Duyuru, operasyonun “Avustralya, Bulgaristan, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, İsviçre’de on binlerce yasa dışı ürün ve hizmet satışı yapan 150 sözde darknet uyuşturucu tacirinin ve diğer suçluların tutuklanmasıyla sonuçlandığını” detaylandırıyor. Adalet Bakanlığı ayrıca şu ifadeleri kullandı:

”İtalyan makamları, Dark Hunter Operasyonundan önce, Deepsea ve Berlusconi karanlık web pazarlarını da kapattılar. Dört sözde yönetici tutuklandı ve koordineli ABD-İtalyan operasyonlarında 3,6 milyon Euro değerinde kripto paraya el konuldu.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala