NFT HaberleriHaberler

Ukrayna’dan, Rus İşgaline İthafen ‘NFT Müzesi’ Geliyor

Guardian, Pazar günü Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanı Alex Bornyakov‘a atıfta bulunarak, Ukrayna hükümetinin “Rus-Ukrayna savaşının bir müzesi gibi” olacak bir takas edilemez token (NFT) koleksiyonu başlatacağını bildirdi.

Her NFT, güvenilir kaynaklardan gelen bir haber hikayesini betimleyen dijital sanata sahip olacak.

NFT müzesinin gelişimi, Kremlin’in işgalinden bu yana Ukrayna hükümetinin cüzdanlarına 100 milyon ABD dolarının üzerinde kripto bağışı aktarıldığı için geliyor.

Bornyakov‘a göre, kripto bağışları kurşun geçirmez yelekler, paketlenmiş öğle yemekleri, ilaçlar ve silahlar dışındaki diğer askeri malzemeleri satın almak için kullanıldı.

Ukrayna, hükümete kripto bağışlayanlar için airdropları iptal ettikten sonra 3 Mart’ta bir NFT projesi duyurdu.

Ukrayna’da Neler Oluyor?

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş ülkenin birçok şehrinde artık sokak savaşına dönmüş durumda. Ukrayna savunma yaparken, Rusya acımasızca sivil katliamına devam ediyor.

Binlerce çocuk okullarındaki eğitimi bir kenara bırakıp anne ve babalarıyla amansız bir göç yolculuğunda. Avrupa ülkeleri ve özellikle Polonya, Romanya ve Macaristan, Ukrayna’dan çıkış yapmaya çalışan vatandaşlara kucak açmış durumda.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dogecoin Fırladı! Elon Musk, Yine Yaptı Yapacağını!

Türkiye de Ukrayna sınırlarında yaşayan Türk vatandaşları için seferber olmuş durumda. Ülkede mahsur kalan Türkler ülkelerine döndürülebilmek için konsolosluk binalarına veya sınır kapılarına ulaşmaya çalışırken, bir yandan da yetkililer transferleri organize etmeye devam ediyor.

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın sonlanabilmesi için müzakerelerden iyi bir sonuç çıkması beklense de yakın zamanda böyle bir durumun söz konusu olmayacağı kanısına varmak pek de zor değil; çünkü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, istekleri doğrultusunda hareket eden bir Ukrayna görmek istiyor. Ukrayna hükümeti ve halkı ise amansız direnişlerini sürdürmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu