Bitcoin HaberleriHaberler

UFC ağır siklet şampiyonu, bir sonraki ödemesinin %50’sini Bitcoin olarak kabul etmeyi düşünüyor

UFC ağır siklet şampiyonu Francis Ngannou, 14 Ocak’ta Twitter’da bir sonraki ödemesinin %50’sini Bitcoin ile almayı düşündüğünü açıkladı. 22 Ocak’ta bir sonraki dövüşünü planlayan Kamerunlu sporcu şunları söyledi:

“Kripto alanında ailem ve arkadaşlarımla konuşuyordum. Bitcoin Afrika’da çok büyük ve ödemelerimin yarısını bununla almayı düşünüyorum. Bitcoin gelecek ve ben buna inanıyorum.”

Dövüşçünün son zamanlarda UFC ile sözleşme görüşmelerinde olduğunu, ancak boks seçenekleriyle ilgili yeni bir UFC anlaşması konusunda anlaşmazlık içinde olduklarını belirtmekte fayda var. 

Şampiyon, “Bitcoin Afrika’da çok büyük” dedi. Bu, hafife alınacak bir ifade değil; Chainalysis tarafından hazırlanan bir rapora göre, Afrika kripto para piyasası Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında değer olarak %1200‘ün üzerinde arttı. Firma, Afrika ülkelerinin kripto para birimlerinde kabaca 105.6 milyar dolar aldığına inanıyor.

Ngannou’nun yer aldığı Ultimate Fighting Championship promosyonu, dünya çapında önde gelen bir karma dövüş sanatları organizasyonudur. Temmuz 2021’de şirket, ticaret hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto ticaret platformlarından biri olan Crypto.com ile bir sponsorluk ve dövüş kiti ortaklığı duyurdu.

Anlaşmaya aşina olan kişilere göre, bu ortaklığın on yıllık süreçte 175 milyon dolar değerinde olduğu söyleniyor. İlginçtir ki bu, platformun daha önce spor dünyasına yaptığı tek giriş değil; Singapur merkezli kripto para birimi şirketinin Los Angeles Lakers’ın stadı olan Staples Center’ın adını ‘Crypto.com Arena‘ olarak değiştirmek için tahmini 700 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığı da duyurulmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu