bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,127.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,700.92
tether

Tether (USDT)

$ 0.999326
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216040
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.45
HaberlerBitcoin Haberleri

Twitter’ın Bitcoin Bahşiş Hizmetini Android Cihazlarda Test Ettiği İddia Edildi

Popüler uygulamalardaki gizli özellikleri keşfetmesiyle ünlü Hong Kong merkezli teknoloji araştırmacısı Jane Manchun Wong‘a göre, sosyal medya devi Twitter, Android cihazlarda Bitcoin bahşiş hizmetini test ediyor gibi görünüyor.

Wong, bahsi geçen özelliğin beta sürümünü gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı.

Twitter, Mayıs ayında bahşiş hizmetini başlattıktan sonra kullanıcılarının içerik oluşturuculara bahşiş vermesine izin vermeye başladı.

İlk olarak, yalnızca Venmo, PayPal ve tabii ki Square’s Cash App gibi merkezi ödeme sağlayıcılarının yardımıyla para göndermek mümkündü.

Lightning Network destekli Bitcoin ödemeleri daha sonra Ağustos ayının sonlarında Twitter Beta’ya eklendi. Şirket, 23 Eylül’de iOS cihazları için Bitcoin desteğini açıkladı.

Firma, Bitcoin bahşiş özelliğinin kesin zaman çizelgesini belirtmeden Android kullanıcılarına “yakında” geleceğini söyledi. Yeni hizmetin arkasındaki teknoloji, kripto ödeme işlemcisi Strike tarafından sağlanıyor.

Android işletim sistemini çalıştıran akıllı telefonların %72‘lik bir pazar payına sahip olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin bahşiş hizmetinin eklenmesinin kripto para biriminin daha geniş çapta benimsenmesini artırması muhtemel denilebilir.

Buna ek olarak, Eylül ayı sonlarında yayınlanan duyuruya göre Twitter, değiştirilemez token (NFT) kimlik doğrulaması için destek eklemeye çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala