Kripto Para HaberleriHaberler

Tonga Krallığı, Tsunami Sonrası Yaralarını Sarmaya Çalışırken, Kripto Bağışlarını Kabul Ediyor

Cuma günü, Tonga Krallığı, Hunga Tonga-Hunga-Ha’apai yanardağının büyük bir volkanik patlamasının şok dalgasını yaşadı.

İlkinden sonra daha fazla patlama meydana geldi ve ülkenin ana adası olan Tongatapu vatandaşlarını bir tsunami ile karşı karşıya bıraktı.

Zorlukların ortasında, kripto sahipleri, yardım operasyonlarına yardımcı olmak için Bitcoin (BTC) bağışlama niyetlerini dile getirdiler. Twitter kullanıcısı Onair Blair, Bitcoin destekçisi ve ülkenin eski milletvekili Lord Fusitu’a‘yı, insanların Tonga’nın yardım fonları için Bitcoin bağışlayabileceği bir cüzdan adresi kurmaya çağırdı.

Yolları ve mülkleri kaplayan 1,2 metreye (yaklaşık 4 fit) varan dalgalarla, insanlar kaçmak için daha yüksek yerlere gitmeye başladı. Yazının yazıldığı sırada herhangi bir can kaybı bildirilmedi. Bununla birlikte, hava ve su kirliliği artık yardım kuruluşları için acil endişelerden bazıları.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Eski Taylandlı SEC Başkanı, Kripto Vergilendirmeleriyle İlgili Konuştu

Tonga’ya yapılan bağışlar oldukça yetersiz

Lord Fusitu’a, bir BTC cüzdan adresi ve insanların yardım operasyonlarına yardımcı olmak için fiat bağışlayabilecekleri bir bağlantı ile yanıt verdi. Adres, Pazar gününden bu yana toplam 0.10794983 BTC (4.625.29 $) aldı.

Cuma günü Lord Fusitu’a, Cointelegraph’a ülkenin finansmanına yardımcı olacak Bitcoin madencilik operasyonlarını güçlendirmek için volkanlardan gelen jeotermal enerjiyi kullanma planlarından bahsetti. Ülkede 21 yanardağ var ve Lord Fusitu’a’ya göre, “her yanardağ her zaman 95.000 megavat üretiyor ve çok fazla yedek enerji kalıyor.” Lord, tek bir yanardağın günlük 2.000 dolar değerinde Bitcoin üretebileceğini ve bunun Tonga ailelerine verileceğini kaydetti.

Eski milletvekili, ülkenin El Salvador‘un Bitcoin’i yasal ihale yapma hareketini kopyalamaya hazır olduğunu da kaydetti. Çarşamba günü yayınlanan bir dizi tweet’te Lord Fusitu’a, bunun bu yıl Kasım veya Aralık gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu