HaberlerKripto Para Piyasası

Thodex’in Firari CEO’su Faruk Fatih Özer’in, Mağdurlara Ödeme Yapmaya Başladığı İddia Ediliyor

Thodex vurgununun üzerinden yaklaşık bir sene geçti. Firari CEO Faruk Fatih Özer kaçmaya devam ediyor ve bir türlü yakalanamıyor. Geçen süre zarfında ise gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

NTV Haber Merkezi’nin yayınladığı bir habere göre Firari CEO, Thodex mağdurları ile iletişime geçerek kendilierine ödeme yapmaya başadı; fakat ödeme yapmak için sunduğu bir şart var. Firari CEO avukatları aracılığıyla, şikaterini geri çekenlere tek tek ödeme yapacağını bildirdi.

Thodex mağdurlarının paralarını geri almaya başladığı iddia ediliyor

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Thodex ve Faruk Fatih Özer hakkında soruşturması tüm hızıyla devam ederken yeni bir gelişme daha yaşandı. Firari CEO‘nun avukatları, şikayetçi olan isimlerle irtibata geçerek uzlaşmak istediklerini bildirdi.

Şimdiye kadar toplamda 8 kişiyle uzlaştığı bildirilen firari CEO’nun yaklaşık 2 milyon Türk Lirası ödeme yaptığı iddia ediliyor. Birçok mağdurun ise teklif edilen parayı reddedip davacı olmaya devam ettikleri bildiriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Firari CEO Faruk Fatih Özer ve Thodex’in avukatları, son bir hafta içerisinde 373 mağdurun zararının ödendiğini ve bazı mağdurların şikayetinden vazgeçtiğini iddia etti. Aynı zamanda ödemelerin devan edeceğinin altını da çizerken, mağdurların e-posta yoluyla şirkete ulaşmalarını istediler.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu Karlılığı %35 Seviyelerine Geriledi

Konuyla ilgili asıl merak edilen konu ise zararın tamamının karşılanıp karşılanmadığı ve kaç kişinin bu anlaşmadan faydalanacağı. Yapılan ilk tespitlerde binlerce mağdur olduğu ve yüzlerce milyon dolarlık bir kayıp olduğu yönündeydi. Bu nedenle ödemelerin küçük bir kısmının mı yoksa tamamının mı yapılacağı merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu