Altcoin HaberleriHaberler

Tether Gold Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kripto para birimleri her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ederken, stabilcoinlerde gündemden düşmüyor. Lider stabilcoin projelerinden biri olan Tether, dünyanın dört bir yanından pek çok yatırımcının yakından tanıdığı bir coin olarak yer almaktadır.

ABD dolarının kripto para karşılığı olarak bilinen USDt, neredeyse tüm kripto para borsalarında, daha hızlı, güvenli ve kararlı ticaret işlemleri için tercih edilmektedir.

Bunun yanında Tether, en değerli kripto para birimleri arasında bulunmaktadır. Ek olarak aynı logoya sahip olan ve aynı ekip tarafından geliştirilmekte olan Tether Gold da birçok kişi tarafından biliniyor.

Tether Gold, aynı ABD Doları gibi, altının karşılığı olarak kripto para formatında üretilen ve piyasalara sürülen yeni ve güçlü bir kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır.

Tether Gold (XAUT ) Nedir, Ne İşe Yarar?

Tether Gold, aynı USDT (Tether) stabilcoini gibi bir amaca hizmet eden kripto para birimlerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere altın endekslidir. XAUt sahipleri, hem fiziksel hem de dijital varlıkların avantajlarını elde eder.

XAUt token sahipleri, yüksek depolama maliyetleri ve sınırlı erişilebilirlik gibi fiziksel altınla ilişkili dezavantajlardan kaçınırken altına sahip olmanın keyfini çıkarabilirler.

Tether Gold, borsalarda ve platformlarda yapılacak olan ticaret işlemleri için oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Kripto paranın arzının değişimi ve değeri tamamen ons altının değerine bağımlı bir şekilde hareket etmektedir.

Dolayısıyla XAUT ile birlikte artık kripto para dünyasında altına da yatırım yapabilmek gayet kolay bir hal alıyor. Bunun yanında XAUT Coin ERC-20 ve TRON altyapısını kullanarak daha erişilebilir bir kripto para haline geliyor.

XAUT, kripto para piyasasına farklı bir bakış açısı getirmiştir. Geleneksel piyasaların vazgeçilmez yatırım araçlarından biri olan altının kripto para dünyasına entegre edilmiş olması, uzmanlara göre diğer kripto para birimine kıyasla büyük bir atılım olarak nitelendiriliyor.

Ons altın, dünya genelinde en güvenli limanlardan biri olarak yer almaktadır. Nakit parasını enflasyona karşı korumak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcılar da genellikle altın yatırımını tercih ediyorlar.

Bu noktada kripto para yatırımcıları da yüksek hacimlere sahip kripto paralara yatırım yapmak yerine XAUT yatırımı gerçekleştirerek varlıklarını korumayı başarabilirler. O nedenle pek çok kripto para uzmanı, belirli dönemlerde yatırımların bu yönde yapılmasının varlık arttırma açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çekiyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu