Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Terra’dan Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Geldi

Luna Foundation Guard (LFG) bir dizi Bitcoin alımı yaptıktan sonra Terra'nın fiyatı yeni bir rekora ulaştı.

Terra (LUNA) fiyatı bugün erken saatlerde Binance borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105.91$’a ulaştı. Kripto para birimi son 24 saatte %10’dan fazla arttı. LUNA piyasa değeri ile sekizinci sırada yer alıyor (Cardano’nun hemen arkasında).

Kaynak: CoinMarketCap
Kaynak: CoinMarketCap

Bloomberg tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG), dün 135 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Vakıfla ilişkili adresin şu anda yaklaşık 1,32 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğu doğrulandı.

Terra’nın Bitcoin’i rezerv varlık olarak satın aldığına dair söylentiler geçen hafta dolaşmaya başladı. Zincir analistleri, kar amacı gütmeyen kuruluşla ilişkili satın alımları fark etmiş olsa da resmi bir onay henüz yok.

Satın alımların boyutuyla ilgili spekülasyonlar, en büyük kripto para biriminin fiyatını yükselterek, ana yükseliş katalizörlerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Bu nedenle birçok kişi, Terra’nın tek başına devam eden ralliyi omuzlarında taşıdığını düşünmeye başladı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin fiyatı son zamanlarda aylardır ilk kez 48.000 $ seviyesini aştı.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon’dan Rezerv Açıklaması

22 Şubat’ta Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, Bitcoin rezervlerinin büyüklüğünü 10 milyar dolara çıkarma niyetini açıkladı. Ancak bunu gerçekleştirecek teknik altyapı henüz mevcut değil.

Kwon, Bitcoin’in kendisini zaten kanıtladığını iddia ediyor, bu yüzden kripto para birimi endüstrisindeki birinin bunu sorgulaması çok sor. UST, Bitcoin standardını benimseyen ilk kripto para birimi oldu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Siber Saldırganlar Kripto Paraların Peşinde

LFG, kripto para biriminin dolar sabitini sağlam tutarak UST stabilcoininin değerini desteklemek için Şubat ayı başlarında Bitcoin cinsinden bir rezerv oluşturmaya karar verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu