Kripto Para HaberleriHaberler

Tencent, Metaverse İle İlgili Olduğuna İnanılan Oyun Stüdyosu Kuruyor

South China Morning Post tarafından aktarılan bilgilere göre, Çinli internet devi Tencent, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin desteğiyle sanal bir dünya inşa etme konusunda trend olan metaverse alanına girmeyi planlıyor.

Şirket, bunun için gelişmiş bir oyun stüdyosu inşa etmek istiyor. Rapora göre Tencent kısa süre önce TiMi Studio Group birimi altında yeni bir “F1” stüdyosu kurduğunu belirten bir mektup gönderdi. Bir çalışan medya kuruluşuna yeni stüdyonun esasen metevarese ile ilgili olduğunu söyledi.

Geçen ay, birden fazla yerel medya kaynağı, Tencent’in metaverse ile ilgili görünen projeler için düzinelerce çalışanı işe aldığını bildirdi.

Yine Eylül ayında, Çinli oyun geliştiricisi Shenzhen Zhong Qing Bao Interactive Network’ün hisse senedi fiyatı, sanal gerçeklik tabanlı bir metaverse oyunu geliştirdiğini açıkladıktan sonra iki gün üst üste günlük limitte yükseldi.

Çin’in en büyük aracı kurumu olan CITIC Securities, geçen ay bir  araştırma raporunda, Metaverse’nin  önümüzdeki üç ila beş yıl içinde bir keşif aşamasına gireceğini ve 20 yıl içinde bir yaşam biçimi haline gelebileceğini söyledi.

Rapor, özellikle yazılım için ilk atılımların oyun, sosyal ağ ve reklamcılık alanlarında Tencent, ByteDance, Facebook ve Baidu gibi teknoloji devlerinden gelebileceğini ifade etti.

NFT trendinden sonra metaverse gündem olmaya başladı. Aktarılan bilgilere göre özellikle Facebook, metaverse fikriyle ilerlemekte aktif bir rol oynuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala