bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Teknoloji Girişimcisi, Evine Giren Saldırganlara Kripto Para Hesaplarının Şifresini Vermek Zorunda Kaldı

Şubat 2016’da Dentzel ve dört arkadaşı, 2009-2012 döneminde İspanya’nın gençler arasında en popüler sosyal ağını yaratmaya çalışan teknoloji firmasını kurdu. Tuenti sosyal ağı Telefónica’nın sahip olduğu bir mobil sanal ağ operatörü (MVNO) olarak faaliyet gösteriyor.

İspanyol günlük gazetesi El País’in 3 Kasım’da yayınladığı bir habere göre, teknoloji şirketi Tuenti in kurucuları arasında yer alan Zaryn Dentzel, Prado Müzesi’ne yakın bir çatı katı dairesinde saldırıya uğradı.

38 yaşındaki teknoloji milyonerinin kafa karıştırıcı açıklaması şu şekilde: ”Bu olay saat 15.00 sıralarında başladı ve birkaç saat sürdü. Kapı zili çaldığında ziyaret eden bir bakım mühendisi ile evdeydi ve ön kapıyı açtıktan sonra kapüşonlu adamlar evine girdi. Güvenlik kameralarını ve gözlerini kapattı.”

Açıklamalara göre saldırganlar daha sonra Dentzel‘i dövmeye başladı. Polis, Dentzel’in göğsünde küçük bir bıçak yarası bulduklarını doğruladı.

El País raporu, Dentzel’e göre çete tarafından “hesaplarının ve elektronik cüzdanlarının anahtarlarını almak” istedikleri için işkence gördüğünü söylüyor.

Dentzel, polise verdiği ilk raporda Bitcoin servetinin çalındığına inandığını iddia etmiş gibi görünse de, 3 Kasım’da polise verdiği ikinci rapora göre, soyguncuların BTC’lere erişim sağlayamadığını söyledi.

İspanyol gazetesi, Madrid’deki Ulusal Polisin şimdiye kadar herhangi bir tutuklamayla sonuçlanmayan soruşturmayı devraldığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala