Kripto Para HaberleriHaberler

Tayland’ın En Büyük Alışveriş Merkezi, Sanal Para Birimi “C-Coin” İçin Bir Test Yaptığını Duyurdu

Tayland perakende sektörünün lider firmalarından Central Retail Corp, çalışanları arasında dijital para birimini test ediyor. Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre perakende devi sanal para aşaması tamamlandıktan sonra hizmeti müşterilere ve genel halka genişletmeyi planlıyor. 

Blockchain destekli bir kripto para birimi olan “C-Coin”, dünya çapında 80.000 Central Retail Corp çalışanına, maaşlarına bir bonus olarak olağanüstü performans için ödül olarak sunuluyor.

C-Coin sahipleri bu paralarla yemek için ödeme yapabilecek ve onu kullanan Central Retail’in ortaklarından ürün ve hizmet satın alabilecekler.

Bu sadece Central Retail Corp için bir test projesidir. Firmanın uzun vadeli hedefinin nakitsiz toplumlara ve girişimlere geçiş yapmak olduğu belirtildi.

Central Tech’in inovasyon şefi Kowin Kulruchakorn‘a göre, tüm çalışanlar kaydolduktan ve firma performansı hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra para birimi genel halka açık hale getirilebilir. 

Central Retail Corp, 40‘tan fazla mağaza ve üst düzey perakende satış noktalarından oluşan Tayland’ın en büyük alışveriş merkezi sahibidir. 

Ayrıca Central Festival, Big C Supercenter ve Seacon Square’i de işletmektedir. Tayland dışında, İtalya’daki büyük mağaza La Rinascente, Danimarkalı marka Illum ve Vietnam’ın Big C süpermarket zincirini işletiyor.

Central Retail Corp, Tayland’da dijital para birimi geliştiren tek kuruluş değil. Tayland Bankası da yakın zamanda bir merkez bankası dijital para birimi çıkarmayı düşündüğünü duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala