Kripto Para HaberleriHaberler

Tayland Başbakanı, Kripto Para Yatırımları Hakkında Uyarı Yaptı

Tayland Başbakanı, kripto para birimlerine yatırım yapan Tayland vatandaşlarını uyardı. Tayland’da kripto yatırımcılarının %47‘sinin 30 yaşın altında olduğu bildirildi.

Tayland’daki SEC’e göre 1,49 milyon dijital varlık alım satım hesabı var ve ortalama işlem hacmi 198 milyon dolar. Tayland’daki birçok kripto yatırım platformu yasa dışı çalışıyor ve Başbakan, bir şeyler ters gittiğinde yasal başvuru mümkün olmadığı için halkı bu platformları kullanırken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Bu platformlar, yatırımcıları çekmek için genellikle reklamları kullanıyorlar. Başbakan, insanların yatırım yapmasından memnun olmakla birlikte, vatandaşların tüm yatırımlarını kaybedebileceklerini düşünmelerini ve özellikle çocuklar için ticaret hesabı açarken çok daha dikkatli olmalarını istiyor.

Ek olarak çocukların ticaret hesaplarının ebeveyn denetimi altında olmasını tavsiye ediyor. SEC, bu sene Tayland’da tüm Huobi hizmetlerini durdurdu ve kabul ehliyetlerini iptal etti.

Haziran 2021‘de, borsaların mem tabanlı Token’lar ve hayran tabanlı tokenların yanı sıra bir borsa tarafından verilen tokenlar ile uğraşmalarını yasakladılar. Tokenlar, duyurunun ardından 30 gün içinde borsaların uymaması durumunda listeden çıkarılacak şekilde ayarlandı.

2019 yılında yasa ve yönetmeliklere kara para aklamayı önleme politikaları eklendi. Eylül 2021‘de Kara Para Aklamayı Önleme Ofisi tarafından başlatılan ve yeni bir hesap açmak isteyen herkesin yapmasını gerektiren yeni düzenlemeler devreye girdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala