Bitcoin HaberleriHaberler

Steve Hanke, Bitcoin Kabulünün El Salvador Ekonomisi İçin Kabus Olduğunu Söylüyor

Steve Hanke bu kez El Salvador'un BTC'yi ekonomisine entegre etmeye çalışırken çok zor zamanlar geçirdiğini söylüyor.

Önde gelen bir ekonomist olan Steve Hanke, Bitcoin’in benimsenmesinin El Salvador ekonomisi için çok zor olduğuna inanıyor. Hanke, BTC’nin El Salvador için neden kabus olduğunun ayrıntılarını paylaştı.

“BTC, El Salvador ekonomisi için bir kabus”

Bitcoin eleştirmeni Steve Hanke, son tweetinde, El Salvador’un BTC ödemelerini ekonomilerine ve finansal sistemlerine entegre etmekte zorlandığını belirterek Bitcoin’i bir kez daha eleştirdi.

Özellikle Hanke’ye göre kullanıcılar teknolojik sorunlarla karşı karşıya kalıyor ve her geçen gün para kaybediyor. Uzman, ekonomideki kayıplara gelince, ülkenin kredi itibarının da zarar gördüğünü söylüyor.

Pazar günü ekonomist Bitcoin’i bir kez daha eleştirdi. BTC’nin yüksek oynaklığı ve spekülatif doğası hakkında tweet attı.

Hanke uzun zamandır Bitcoin hakkında olumsuz tweetler atıyor, oynaklığına dikkat çekiyor ve temel değerinin sıfıra eşit olduğunu iddia ediyor .

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, Tesla’nın Proof-of-Work madenciliğinin karbon ayak izi ile ilgili tartışmalı nedenlerle BTC’yi kabul etmeyi bırakacağını dile getirmişti.

Ardından Bitcoin madencileri en az yüzde 50 oranında yeşil enerjiye geçer geçmez BTC ödemelerine tekrar izin vereceğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala