Altcoin HaberleriHaberler

‘Squid Game’ Yatırımcısı, SQUID Token Faciasının Ardından 28 Bin Dolarını Kaybetti

Şanghay merkezli bir  kripto para yatırımcısı, popüler Güney Kore Netflix (NASDAQ: NFLX ) serisinin adını taşıyan Squid Game‘i (SQUID) tokeni satın aldıktan sonra 28.000 dolarını kaybetti.

Çin’de kripto ticaretini çevreleyen yasal gri alan nedeniyle yalnızca İngilizce adıyla tanınmak isteyen Bernard, paranın gerçek olup olmadığını belirlemek için Google’da hızlı bir arama yaptı.

Ancak, kripto para birimiyle ilgili ve çoğu  projenin meşruiyeti hakkında uyarıda bulunan tüm hikayeleri okumadan önce  Bernard, 28.000 dolarlık tüm birikimini SQUID’e yatırmaya karar verdi.

CNBC’ye konuşan Bernard  şunları söyledi:

“Bu tokeni satın alma telaşım, “Kalamar Oyunu”nun şu anda çok popüler olduğu içindi. Bunun yanında tokenin şu anda popüler olacağı fikri beynime girdi. Bu ticaret alanında herkes acele ediyor.”

Bernard dolandırıcılık konusunda ABD yetkilileriyle temasa geçti

Bernard, kaybettiği yatırımı konusunda FBI ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile temasa geçtiğini iddia ediyor. Bernard’ın ABD makamlarıyla temasa geçme çabalarına rağmen, kendi yetki alanında polise şikayette bulunamadığı için seçenekleri sınırlı görünüyor.

Buna ek olarak Bernard, para birimini web sitesinde listeleyen CoinMarketCap’in yanı sıra tokenin arkasındaki insanlarla temasa geçmeye çalıştı ve her ikisi de kaybının sorumluluğunu üstlenmedi.

Yatırımcıların büyük bir bölümü SQUID tokeni satamadılar. Önemli sayıda insan uyarıyı zamanında alamadı. CoinMarketCap.com istatistiklerine göre, SQUID kripto para birimi 1 Kasım’da 2.861 Dolar’a ulaştı ve sabah saat 5:40 ET’de  sıfıra düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala