Altcoin HaberleriHaberler

Squid Game Token’ı %99 Düşüş Yaşadı

Squid Game tokeninin fiyatı, projenin arkasındaki geliştiriciler tokenlerini 22.328 BNB (11.9 milyon Dolar) karşılığında sattıktan sonra %99 düşüş yaşadı. Tokenin fiyatı, piyasaya 70 milyon token atıldığından anında 2.856 dolardan 0.00079 dolara düştü.

Squid Game tokeninin fiyatı anında %99 düştü. Resim: CoinMarketCap.

Ama bu sürpriz bir düşüş değildi. Uzmanlara göre bu proje son derece tasarlanmış bir aldatmaca gibi görünüyor.

Erken uyarı işaretleri

Proje, başlangıçtan itibaren büyük bir şüphe içeriyordu. Projenin kendisi, popüler Netflix dizisi Squid Game temasına dayanıyordu, ancak web sitesinde Netflix ile ortak olduğu iddiasına rağmen, görünürde resmi bir onay veya bağlantı yoktu.

Ayrıca proje ekibi, NFT pazar yeri OpenSea, kripto listeleme siteleri CoinMarketCap ve CoinGecko, hatta Microsoft dahil olmak üzere daha fazla ortaklığa sahip olduğunu iddia etti.

Ancak projeyle ilgili en büyük endişe, bazı kullanıcıların tokenlerini satın aldıktan sonra satamayacaklarını öğrendiklerinde meydana geldi. O zamanki raporlara göre proje, belirli koşullar yerine getirildiğinde satışları önlemek için “anti-damping teknolojisine” sahip olduğunu iddia etti.

Uzmanlara göre burada, akıllı sözleşmede satışları önlemek için tasarlanmış bir kilitleme işlevi varmış gibi görünüyor. Bu, merkezi olmayan borsa PancakeSwap’ta piyasaya para aktığında, paranın kilitlendiği anlamına geliyor.

Satış baskısı çok az olduğundan veya hiç olmadığından, tokenin fiyatı astronomik bir şekilde yükseldi. Bu, hızla yükselen fiyatı vurgulayan ancak görünen risklere dair birkaç uyarı içeren ana haber makaleleriyle desteklendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala