Kripto Para HaberleriHaberler

‘Squid Game’ NFT’leri OpenSea’de Büyük İlgi Görüyor

OpenSea dijital pazaryerinde 9194C0 kullanıcı adına sahip kimliği belirsiz bir NFT (karşılıksız token) yaratıcısı, bazıları 1’den fazla ETH karşılığında alınıp satılan, dünya çapında popüler Netflix dizisi ‘Squid Game’ temalı yaklaşık 2.000 NFT yarattı.

Squid Game dizisi Netflix’de son derece popüler denilebilir. Diziye ait giysiler, oyuncuklar, araç ve gereçler dünya genelinde pazarlanmaya başlandı. Son olarak bir hamle de NFT alanından geldi.

NFT’ler, Squid Game televizyon dizisindeki öğeleri konu alıyor. OpenSea’deki açıklamada, her kartın “maceracı ve gizemli metaverse oyunlarına girmek için bir davet” olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında marka dışı bir Squid Game metaverse’nin olası bir gelişimine işaret ettiğini söylüyor. Ancak, metaverse veya oyunlarla ilgili ayrıntılar bilinmiyor. 

İsimsiz kullanıcı, OpenSea üyelerinin gaz ücretlerini ödedikten sonra ücretsiz olarak talep etmelerine izin verilen yaklaşık 2.000 Squid Oyun kartı NFT’sini bastı.

Bununla birlikte, NFT’ler talep edildikten sonra, bazıları birden fazla Ethereum ile (yaklaşık 3.487 ABD Doları) fiyatlandırılarak kullanıcılar arasında alınıp satılmaya başlandı. 

Ayrıca, geliştiricinin OpenSea hesabı, Netflix veya televizyon dizisinin yapımcıları ile herhangi bir bağlantı göstermiyor.

Kore Telif Komisyonu telif hakkı ihlali olabileceğini açıkladı. Ancak, şu anda Kore’de NFT’lerin telif hakkı ihlallerini düzenleyen belirli bir yasa bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala