Kripto Para HaberleriHaberler

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Üzerindeki Olumlu Duruşunu Yineledi

Square CEO’su ve fintech yatırımcısı Jack Dorsey, Cash App için üçüncü çeyrek kazanç çağrısında ortaya çıktığı gibi Bitcoin’deki sağlam duruşunu koruyor.

Milyarder girişimci, Cash App‘in bu noktada başka herhangi bir kripto para birimini kabul etmek için bir gelecek planı olmadığını söyledi. Dorsey, “Odak noktamız Bitcoin’in internetin yerel para birimi haline gelmesine yardımcı olmak. Bu hedefe yönelik bir dizi girişimimiz var.” Dedi. 

Bitcoin esnekliği, temelleri ve ilkeleri

Bu, BTC için piyasa trendlerinin ortasında geliyor. Bitcoin, Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 doların üzerine çıktı. Bu eğilimlerin ışığında, borsalar etkisini hissetti. 

Ayrıca Dorsey, şirketin BTC ile ilgili ürünler için teknik incelemeyi 19 Kasım’da yayınlamayı planladığını söyledi. Bu ürünler Dorsey’nin “TBD” adlı yeni bir şirketinin parçası olacak.

Bu yılın Haziran ayında, Square CEO’su BTC için bir Square donanım cüzdanını ima etmişti. Cüzdan için ilk planı, “küresel pazara gözetimsiz bir çözüm” getirecek kapsayıcı bir tasarımdı. Bundan kısa bir süre sonra bir Bitcoin-DeFi platformunun geliştirilmesinden bahsetti. 

Son BTC artışını takiben Coinbase, uygun müşterilerin artık teminat olarak BTC ile 1 milyon dolara kadar borç alabilecekleri bir hizmet olan bazı önemli gelişmeleri de duyurdu. 

Diğer çeşitli kripto para birimleri etrafındaki ek piyasa yutturmacasına rağmen, Square ve Coinbase’deki bu son gelişmeler, öncelikli olarak Bitcoin’e odaklanıyor. En iyi dijital varlığa yönelik destek ve ilgi, hem fiyat artışından hem de ABD merkezli ilk Bitcoin ETF‘lerinin piyasaya sürülmesinden sonra zirve yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala