Bitcoin HaberleriHaberler

Sprott CEO’su: ”Bitcoin altının dijitalleşmesi için bir ilham kaynağı”

Yatırım yönetimi firması Sprott‘un CEO’su Peter Grosskopf, değerli metalin dijitalleşeceğini tahmin ederken yatırımcıları Bitcoin ve altını rakip olarak görmemeye çağırdı.

Kitco News’e konuşan Grosskopf, yatırımcılara enflasyona karşı bir koruma sunabileceğinden Bitcoin’in altın için bir ilham kaynağı olarak görülmesi gerektiğini öne sürdü.

Yöneticiye göre, Bitcoin’in muazzam büyümesi, özellikle metal dijital hale gelirse, altının kullanılmayan potansiyelini ortaya çıkarabilir. CEO, dijital altını destekleyecek teknolojinin zaten test edildiğini belirtiyor.
Bununla birlikte, Bitcoin’in çektiği sermaye akışının değerine bağlı olarak hala üstün olduğuna dikkat çekiyor:

“Bitcoin, sermaye akışı savaşını kazanıyor. Soru yok. Bu kısa vadede altına zarar verdi, ancak uzun vadede ikisi de aynı yere gidiyor… Altını dijitale çekmek için gereken teknolojinin birçoğunun kanıtlandığını düşünüyorum. Altının sonunda dijitalleşeceğini ve bunun birçok yeni kullanıcı ve yatırımcı yaratacağını umuyorum”

Grosskopf ayrıca, özellikle tüm kripto pazarının piyasa değeri 2 trilyon doları aştıktan sonra, Bitcoin’in şimdi doğrudan altınla rekabet ettiğini belirtti. Yönetici, sektörün büyümesinin bir gösterge olduğunu, yatırımcıların alternatif para birimleri aradığını belirtiyor.

Başarılı CEO, Federal Rezerv politikalarının ve aşırı para basımının tüketiciler tarafından inceleme altına alındığına ve Bitcoin’in büyük bir fayda sağlama şansına sahip olduğunu ifade etti.

Geçen hafta, Bitcoin, SEC’in ilk Bitcoin ETF’ini onaylamasının ardından 66.000 dolarlık fiyat seviyesini aşan yeni bir rekor seviyeye yükseldi. Bitcoin’in 2021‘deki yükselişinin ardından, varlığın savunucuları onu dijital altın ve değerli metalin potansiyel ikamesi olarak nitelendirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala