Blockchain HaberleriHaberler

Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners ve FTX, Web3 Oyunlarına 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners ve kripto para borsası FTX bugün, Solana blok zinciri üzerine inşa edilen oyun stüdyolarına ve projelere 100 milyon ABD Doları yatırım yapmak için ortak olduklarını duyurdular.

Lightspeed Venture Partners’ın ortağı Amy Wu yaptığı açıklamada, “Oyunlar, kullanıcıları Web3’e getirmek için büyük bir fırsata sahip” dedi.

Wu, konuşmalarının devamında “Solana gibi yüksek performanslı blok zincirler artık oyuncuların beklediği türden Web2 deneyimlerini sunarken merkezi olmayan Web3 sistemlerinin avantajlarını da sunabiliyor” İfadelerini kullandı.

Çok aşamalı bir risk sermayesi şirketi olan Lightspeed Venture Partners, Epic Games, FTX ve Wintermute dahil olmak üzere erken ve geç aşama oyun şirketlerinden oluşan geniş bir portföye 300 milyon ABD dolarının üzerinde yatırım yaptı.

Bu girişimin ilk yatırımı, yakın zamanda 21 milyon ABD Doları A Serisi yatırım turunu tamamlayan yeni bir Web3 oyun stüdyosu olan Faraway Games‘e oldu.

Newzoo’ya göre, küresel oyun pazarı 2023 yılına kadar 200 milyar ABD dolarından fazla gelir elde edecek. Blockchain oyunları ve metaverse, oyun ve kripto sektörlerinde yeni trendler olarak ortaya çıkacak.

Solana yüksek performanslı blockchain alanında yükselen bir alternatiftir. Bir medya açıklamasına göre, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş 2.2 milyondan fazla NFT ve 125‘in üzerinde NFT koleksiyonunun yanı sıra MMO’lar, RPG’ler ve Farmville gibi tarım simülasyonu gibi kategorileri kapsayan bir düzineden fazla blok zinciri tabanlı oyun var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala