bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Altcoin HaberleriHaberler

Solana, Piyasa Değerinde Tether’ı Aştı ve 75 Milyar Dolarla Dördüncü Sıraya Yerleşti

“Ethereum katili” olarak adlandırılan Solana, Tether’i  geride bıraktı. SOL şu anda 246.14 dolardan kendine alıcı buluyor.

Tether ile rekabet

Solana şu anda piyasa değeri açısından dördüncü sırada. En yakın rakibi BNB, şu anda 109 milyar dolar değer ile üçüncü sırada yer alıyor. Sermayesinin büyük bir kısmı, Kasım ayının başında başlayan en son rallide elde edildi.

CoinGecko piyasa değeri
Kaynak: CoinGecko 

Fon kaynakları

Solana’nın artan piyasa değeri, NFT endüstrisinin ve merkezi olmayan uygulamaların önceki yükselişine bağlandı. Solana ağı üzerine kurulu NFT’lerin toplam piyasa değeri 1 milyar dolara yaklaşıyor ve bu da onu NFT için ikinci en büyük ağ yapıyor.

Solana Piyasa Değeri
Kaynak: CoinMarketCap

NFT’ye ek olarak, merkezi olmayan finans sektörü Solana’ya 15 milyar dolarlık ek bir değerleme getiriyor ve bu da NFT’ye eklendiğinde, proje sermayesinin neredeyse %20‘sini oluşturuyor.

“Ethereum katili”

Proje, “Ethereum katili” veya Ethereum ağının devasa ücretlerine bir alternatif olarak adlandırıldı. Nispeten küçük ücretlere ek olarak, Solana saniyede 65.000 işlemle çok daha geniş bir ağ bant genişliğini masaya getiriyor.

Mevcut ağ, Solana’nın kendi web sitesinde listelenen %10‘luk yükten daha az ve saniyede 2.486 işlem gerçekleştiriyor.

Daha önce Solana ağı, büyük bir işlem hacmine ulaşması nedeniyle 24 saatten fazla bir süre kapalı kaldı ve bu da toplulukta ağın aynı anda çok sayıda işlemi işleme yeteneği konusunda beyan ettiği endişeleri artırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala