Kripto Para HaberleriHaberler

SoftBank’ın Vizyon Fonu 2021’in 1. Çeyreğine Kadar 10 Milyar Dolar Düştü

SoftBank, Vizyon Fonu aracılığıyla kripto alanındaki büyük yatırımları için sürekli olarak manşetlerde bulundu.

Kısa Notlar

  • Şirket, hisselerinin yaklaşık %15’ini geri almak için 9 milyar dolara kadar harcayacağını söyledi.
  • SoftBank CEO’su Masayoshi Son bir basın toplantısında, “Bir kar fırtınasının ortasındayız” dedi.

Şirketin 30 Eylül 2021’de sona eren altı aylık bir dönemdeki mali raporuna göre, SoftBank Group Corp., Vizyon Fonu‘nun 2021 mali yılının ikinci çeyreğine ilk çeyreğinde yaklaşık 10 milyar dolar düştüğünü gösterdi.

Düşüş, bazı portföy şirketlerindeki hisse fiyatlarının da düştüğü ve Çin’in teknoloji tabanlı şirketler üzerindeki düzenlemesindeki artışın yatırımlarının performansını etkilediği bir zamanda geldi.

Şirket, hisselerinin yaklaşık %15’ini geri almak için 9 milyar dolara kadar harcayacağını söyledi. Rapor, Çin’deki kurumsal baskının hem şirketleri hem de yatırımcıları etkilediğine dair bir işaret.

Wall Street Journal, Japon merkezli teknoloji yatırımcısının Çin ile ticari bağları olmasına rağmen, SoftBank CEO’su Masayoshi Son, Çin riskinin “çok büyük olmadığını” söyledi.

SoftBank Vizyon Fonu 1, değerleme 1 milyar dolardan fazla olduğunda “tek boynuzlu at” statüsüne sahipken yapay zekadan (AI) yararlanan şirketler için orta ve uzun vadeli perspektiflere ve büyük ölçekli yatırımlara odaklanıyor. rapor. Ayrı olarak, Vision Fund 2 Ekim 2019’da piyasaya sürüldü ve “eski yıllarda pazar lideri, teknoloji destekli büyüme şirketlerine yatırım yaparak AI devriminin sürekli hızlandırılmasını kolaylaştırmayı” hedefliyor.

Son bir basın toplantısında, “Bir kar fırtınasının ortasındayız” dedi. Bu çeyreğin Vizyon Fonu raporlarından “gurur duymadığını” ve şirketin geçen yıla kıyasla “altın yumurtalarını” veya iyi yatırımlarını ikiye katlamak için gelecekte adımlar atacağını söyledi.

SoftBank, Vizyon Fonları aracılığıyla kripto alanındaki büyük yatırımları için sürekli manşetlerde bulundu. Son zamanlarda, firma açık bir NFT metaverse platformu olan The Sandbox için 93 milyon dolarlık bir tur yönetti. Geçmişte, bir NFT Futbol Platformu Sorare için 680 milyon dolardan, bir blockchain analitik firması Elliptic için 60 milyon dolar gibi daha düşük seviyelere kadar değişen turlara öncülük etti.

Ayrı bir gelişmede, bu ayın başlarında Çin devlet medyası, ülkenin önde gelen teknoloji devlerinden üçünün, büyüyen NFT pazarlarını kripto para birimlerinden uzak tutmak için kendi kendini düzenleme taahhüdü imzaladığını bildirdi. Blockworks’ün daha önce bildirdiğine göre, bu haber, Çinli düzenleyicilerin bitcoin’in yasal dayanağı olmadığı konusundaki konumlarını güçlendirdikleri bir zamanda geldi, ancak NFT’lerin çalışmasına biraz izin verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala