Kripto Para HaberleriHaberler

Singapur’dan Rusya’ya Darbe Üstüne Darbe

Dün kripto borsalarından yaptırım istediler, bugün ise Rus bankalarına blokaj kararı aldılar...

Singapur Para Otoritesi (MAS), Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak, Rusya’daki belirlenmiş Rus bankalarını, kuruluşlarını ve faaliyetlerini hedef alan ve Rus hükümetine fayda sağlayan fon yaratma faaliyetlerini odağına alan finansal önlemler aldı.

Bir MAS bildirimi, belirlenen bankaları VTB Bank Kamu Anonim Şirketi, Kalkınma ve Dış Ekonomik İşler Şirket Bankası Vnesheconombank, Promsvyazbank Kamu Anonim Şirketi ve Bank Rossiya olarak adlandırdı.

MAS Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu önlemlerin bankalar, finans şirketleri, sigortacılar, sermaye piyasası aracıları, menkul kıymetler borsaları ve ödeme hizmeti sağlayıcıları dahil olmak üzere Singapur’daki tüm finansal kurumlar için geçerli olduğunu söyledi.

Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, Rusya’nın mali sağlığı bankalarını, petrol rafinerilerini ve askeri ihracatını hedef alan yaptırımlardan zarar görmeye devam ederken, Ukrayna’ya yönelik saldırısını protesto etmek için Rusya’ya yaptırımlar uyguladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Japon Hükümeti, Kripto Borsalarından “Rusya’ya Yaptırım Uygulanmasını” İstedi

MAS, “Dijital ödeme tokeni hizmet sağlayıcılarının bu nedenle finansal önlemlerin atlanmasına yardımcı olabilecek işlemleri kolaylaştırması özellikle yasaktır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu