HaberlerKripto Para Haberleri

Singapur Merkez Bankası Başkanı, Kripto Paraların Ülkenin Finans Sektöründe Potansiyel Bir Yeri Olduğunu Söyledi

Singapur, geçen yıl boyunca kripto para çalışmalarını hızlandırdı. Ayrıca, ülkenin merkez bankası liderinin son yorumları, dijital para biriminin gelecekteki öneminin daha da büyük bir göstergesi oldu.

Singapur Merkez Bankası Başkanı Tharman Shanmugaratnam‘a göre, düzenlemeler bu rolü sağlamlaştıracak. Shanmugaratnam, “Gelecekteki finansmanda kripto para birimleri için saf spekülasyon ve yasadışı finansmanın ötesine geçen bir rol olabilir” dedi. 

Ek olarak, geleneksel ödeme sistemlerinde stablecoin kullanımından bahsetti. Shanmugaratnam diyor ki:

  “Gelecekte stabilcoinlerin faydalı bir role sahip olacağını düşünüyorum. Ucuz ve hızlı ödemeler için sınırlar arasında yenilik yapan ve daha fazla birlikte çalışabilir hale gelen geleneksel bir ödeme sistemi, bu alanın önemli bir parçası olacak ve muhtemelen sistemdeki diğer bağımsız yenilikler için önemli bir rol oynayacak.”

Shanmugaratnam ayrıca merkez bankasının kripto para birimleri konusunda “açık fikirli” olduğunu söyledi. Başkan, uzun vadeli kripto entegrasyonu konusunda iyimser olsa da, konuya fintech aracılığıyla bir yaklaşımı tercih ediyor. Ayrıca, oynaklık nedenleriyle itibari paranın yerini alan kriptoları yasal ödeme aracı olarak görmediğini ifade ediyor. 

Singapur, Çin’deki büyük kripto baskılarının ortasında kripto merkezli işletmeler ve madencilik operasyonları için kendisini yeni ve sıcak bir Asya merkezi olarak konumlandırıyor. 

Son raporlar yalnızca Singapurlu düzenleyicilerin değil, vatandaşlarında kriptoya meraklı olduğunu gösteriyor. Independent Reserve’den bir rapor, ankete katılan Singapurluların %43‘ünün kripto para birimlerine sahip olduğunu ortaya koydu. Ek olarak, %93‘ü kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala