Bitcoin HaberleriHaberler

Singapur, kripto reklamlarına yönelik baskıların ortasında Bitcoin ATM’lerini kapatıyor

Singapur, dijital varlıkların tüketici pazarlamasını önlemek için sert adımlar attığından dolayı Bitcoin ATM’lerinin kapatılacağı ifade edildi.

Singapur Para Otoritesinden gelen bir talebin ardından, Singapur’un en büyük makine operatörü Daenerys & Co., 18 Ocak Salı günü geç saatlerde faaliyetlerini askıya aldığını söyledi. Bloomberg raporuna göre MAS’ın ATM’lerle ilgili yeni yönergeleri beklenmedik bir sürprizdi.

MAS’ın değişken olduğu düşünülen çeşitli varlıklarda perakende spekülasyonlarını caydırmak için yeni yönergeler yayınladığı belirtildi.

MAS 17 Ocak’ta, çevrimiçi platformlar, fiziksel reklamlar ve fiziksel otomatik vezne makinelerinin (ATM) kamusal alanlarda dağıtımı gibi daha önceki reklam kanallarının artık kullanılmayacağını belirtmişti.

Hızlı ve kolay kripto ticaretine karşı düzenleyiciler

Kripto ATM‘leri, Singapur’daki alışveriş merkezlerinde bulunan beş makineden herhangi birinde itibari nakit kullanarak Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini satın almak için kolay bir yol sağlıyor. 

Öte yandan, düzenleyiciler, Pazartesi günü açıklanan önerilerde özellikle ATM’leri ele aldılar. Daenerys, merkez bankası daha fazla bilgi verene kadar ATM’lerinkapalı kalacağını söyledi. Bu arada başka bir operatör olan Deodi Pte., Salı günü tek makinesini kapattığını duyurdu.

Singapur, kripto para birimlerinin kötü şöhretli değişken doğası ile vatandaşlarını mali yıkımdan koruma çabalarında yalnız değil. Bu arada Bitcoin kripto para birimi Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %40 geriledi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu