Kripto Para HaberleriHaberler

Singapur, Dijital Varlık Çöküşünde Kripto Pazarlamasını Engelliyor

Singapur, riskli dijital varlıklarda perakende ticaret çılgınlığını engellemek amacıyla kripto pazarlamasını çökertti.

Pazartesi günü Singapur Para Otoritesi tarafından yayınlanan yönergelerde düzenleyici, “halkın [dijital ödeme belirteçleri (DPT)] ticaretine katılmaya teşvik edilmemesi gerektiğini” söyledi.

Kuruluş, hizmet sağlayıcıların ürünlerini yalnızca kendi web sitelerinde, uygulamalarında veya sosyal medyalarında pazarlamaları ve bunu yaparken dijital varlıklara yatırım yapmanın risklerini önemsizleştirmemeleri gerektiğini tavsiye etti.

Dijital para birimleriyle işlem yapan ATM’ler de yasaklanacak. Duyuruda, “Bu tür uygun erişim, halkı DPT’lerde alım satım risklerini dikkate almadan anlık olarak DPT’lerde alım satım yapmaya yönlendirebilir” dedi.

Bankalar, ödeme sağlayıcılar ve borsalar da dahil olmak üzere bir dizi işletme yeni yönergelerden etkilenecek.

Hareket, kripto firmaları için lisansların getirilmesinin ardından Singapur’daki sektörü düzenlemeye yönelik en son girişimi işaret ediyor. Nikkei Asia, Aralık ayında, lisans başvurusunda bulunan 170’den fazla şirketin 100’den fazlasının ya reddedildiğini ya da başvurularını tamamen geri çektiğini bildirdi.

Eylül ayında düzenleyici, Binance’e faaliyetlerini durdurmasını emretti ve borsanın Singapur’a özel ticaret platformunu kapatmasına yol açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu