Kripto Para HaberleriHaberler

Shiba Inu’nun Robinhood’da Listelenme Söylentileri $SHIB Fiyatının Yükselmesini Tetikliyor

Memeden ilham alan kripto para birimi Shiba Inu‘nun ($SHIB) fiyatı, komisyonsuz ticaret platformu Robinhood‘da (NASDAQ: HOOD) potansiyel bir listeleme hakkında söylentilerin sosyal medyada dolaşmaya başlamasının ardından yükseldi.

İlk olarak CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, Shiba Inu’nun fiyatı, tüccarların gün içi kazançlarının çoğunu kaybettiği bir satış öncesi Asya saatlerinde 0,00003$’a ulaştı. Devam eden bir düşüşe rağmen, SHIB, 17.66 milyar dolar değerinde piyasa değeri ile hala on üçüncü en büyük kripto para birimidir.

Memeden ilham alan kripto para biriminin fiyatı, 1 milyondan fazla takipçisi olan iş haberleri hesabı ZeroHedge‘in ardından yükseldi, SHIB‘nin “Şubat ayına kadar erken bir zamanda” Robinhood’da listeleneceğini söyledi.

Bazı kullanıcılar heyecanla tepki verirken, bazıları ise şirketten resmi bir açıklama beklemeyi tercih etti. CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, Shiba Inu topluluğu 555.000’den fazla imza toplayan “Kibarca Robinhood’un Shiba Inu parasını listeleme isteği” başlıklı bir dilekçe oluşturdu.

Ekim ayının ortalarında, dilekçede yaklaşık 240.000 imza vardı. Robinhood’un, memeden ilham alan rakip bir kripto para birimi olan Dogecoin‘i ($DOGE) listelediğinden bahsediyor ve bu, ticaret platformu için “büyük bir başarı” oldu. CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, Robinhood’un Dogecoin’i listelemesi, bu yıl görülen DOGE ticaret çılgınlığı nedeniyle geliri arttığı için firma için çok olumluydu.

SHIB USDT Grafiği - Kaynak: TradingView
SHIB USDT Grafiği – Kaynak: TradingView

Borsa şirketinin CEO’su Vlad Tenev daha önce Shiba Inu’yu listeleme haberlerini yalanlamıştı. Diğer borsaların listelemesini beklediklerini, asla ilk listeleyenin kendileri olmayacağını dile getirmişti ve açıkçası Shiba Inu’yagüvensiz yaklaşmıştı; fakat, Binance ve Coinbase gibi önde gelen kripto para borsaları SHIB’yi zaten listelemiş durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu