Altcoin HaberleriHaberler

Shiba Inu ($SHIB) Bir Milyondan Fazla Kullanıcısı Olan Ticaret Uygulamasında Listelendi

Memeden ilham alan kripto para birimi Shiba Inu ($SHIB), bir milyondan fazla aktif kullanıcısı olan ve hem kripto para birimlerini hem de hisse senetlerini listeleyen popüler eğitim uygulaması Public‘te listelendi.

Business Insider tarafından bildirildiği üzere, ticaret uygulaması bu ayın başlarında platformuna BTC, ETH, BCH, LTC, ADA ve diğerleri dahil olmak üzere sınırlı sayıda madeni para ile kripto para birimleri ekledi. Rakip memeden ilham alan kripto Dogecoin (DOGE) de platformda listeleniyor.

Shiba Inu, piyasa değerine göre en değerli 11. kripto varlık olmasına yardımcı olan göz kamaştırıcı bir performans gördükten sonra ekleniyor. Tesla CEO’su Elon Musk‘ın herhangi bir SHIB’ye sahip olmadığını söylediği yüksek volatilite döneminde, kripto para biriminin ticaret hacmi Ethereum’u geride bıraktı.

Public‘ten bir sözcü, uygulamanın kriptoya yatırım yapanlar için volatilite hatırlatıcıları içerdiğini belirterek şunları söyledi:

Kripto fiyatları kısa vadede değişken olabileceğinden ve borsa menkul kıymetlerinden farklı kalıpları takip etme eğiliminde olduğundan, yatırımcıların bağlam içinde kendi kararlarını verebilmelerini sağlamak için Kamu, kripto sayfalarında Volatilite Hatırlatıcılarına sahip olacaktır.

Public’te işlem gören kripto varlıklar Apex Crypto tarafından tutuluyor ve ticaret platformunun şu anda bir milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Eylül 2019’da bir sosyal yatırım uygulaması olarak piyasaya sürüldü, ancak hızla büyüdü ve şu anda 1,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Shiba Inu kendisini “Dogecoin Killer” olarak adlandırıyor ve kendi merkezi olmayan borsası ShibaSwap‘ta listeleniyor ve “BONE” ve “LEASH” adında iki token daha bulunuyor. Toplam arzı bir katrilyon olan kripto para, “Ryoshi” adındaki takma adlı bir varlık tarafından yaratıldı ve toplam arzının %50’si merkezi olmayan borsa Uniswap‘a kilitlendi.

Proje, kalan jetonları “yakılmak” için Vitalik Buterin‘e gönderdi, ancak Buterin daha sonra Hindistan’ın Covid Crypto Relief Fund’a o zaman 1 milyar dolar değerinde 50 trilyon SHIB gönderdi. CryptoGlobe‘un bildirdiği gibi, Ağustos ayına kadar Buterin’in 1 milyar dolarlık bağışının sadece %2’si nakde çevrilmişti. Kripto para birimi zamanla Coinbase ve Binance dahil olmak üzere büyük kripto para borsalarında listelendi.

Shiba Inu’nun destekçileri, son birkaç haftadır komisyonsuz ticaret platformu Robinhood‘dan (NASDAQ: HOOD) kripto para birimlerini platformlarında listelemelerini isteyen bir dilekçe imzaladılar.

“Kibarca Robinhood’un Shiba Inu madeni parasını listeleme talebi” başlıklı dilekçe, basın zamanında, destekçilerden 319.600’den fazla imza aldı ve 500.000’e ulaşmayı hedefliyor. Robinhood’un, memeden ilham alan rakip bir kripto para birimi olan Dogecoin’i ($DOGE) listelediğinden bahsediyor ve bu, ticaret platformu için “büyük bir başarı” oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala