Altcoin HaberleriHaberler

Shiba Inu, Milyarder Jack Dorsey’in Dikkatini Çekti; Ama Onu SHIB HODLer Yapacak Kadar Değil

Köpek temalı kripto para Shiba Inu (SHIB) şu anda piyasada en çok konuşulan kripto varlıklarından biri. Meme tokeni bu ay piyasada yükselirken, görünüşe göre birkaç günde bir yeni zirveler belirlerken, kripto topluluğundan hem yükseliş hem de düşüş duygularını garanti etti.

Varlıkla ilgili konuşmaların çoğu, mikro blog platformu Twitter‘da yapıldı ve birçok önemli oyuncunun dikkatini çekti. Twitter CEO’su Jack Dorsey, konuşmada yankılanacak önemli kripto para figürlerinden biri.

Dorsey kısa süre önce, ABD‘nin en büyük kripto borsası tarafından köpek temelli mem’in ne kadar öne çıktığına tepki gösterdi. Dorsey, SHIB’yi borsada işlem görecek kilit varlıklardan biri olarak ekleyen mobil uygulama mağazalarında Coinbase’in açıklamasının bir ekran görüntüsünü paylaştı ve şaşkınlığını dile getirdi.

Diğer kripto ticaret platformu Robinhood henüz SHIB’yi listelememiş ve hatta gelecekte bunu yapma planlarını açıklamamış olsa da, Coinbase bir aydan fazla bir süredir meme parası ticareti yapıyor. Coinbase, mem parasını 16 Eylül’de listeledi. SHIB ve Coinbase arasındaki ilişki, karşılıklı olarak faydalı bir ilişki oldu, bu nedenle Coinbase’in ona önemli bir yer vermesini garanti ediyor.

Varlığın popülaritesi, borsanın TikTok‘u geçerek Apple Store‘daki bir numaralı konumunu yeniden kazanmasına yardımcı oldu. Bu başarıya en son Mayıs ayında Dogecoin çılgınlığının piyasada çok güçlü olduğu zaman ulaşmıştı.

SHIB, Coinbase’de o kadar başarılı oldu ki, borsanın Çarşamba günü yaşadığı 15 dakikalık kesinti, SHIB’nin gündeki işlem hacmine bağlanıyor. O gün, SHIB 5 milyar dolarlık işlem hacmini aştı.

Dorsey, Shiba Inu’ya tepki gösteren birkaç milyarderden biri. Bu, varlığı satın almadığını açıklayınca piyasa balonunu patlatan Elon Musk’tan sonra geliyor. Bu, Dorsey’in kripto para birimine tepkisinin, SHIB gibi meme paralarına ilgi duyabileceğinin bir işareti olup olmadığı sorusunu ortaya çıkarıyor.

Dorsey, SHIB’ye sahip olduğunu belirtmediği için, yalnızca olasılık hakkında spekülasyon yapılabilir. Aslında CEO’nun son tweet’i, Bitcoin’den daha dürüst bir pazar olduğunu düşünmediğini tweetlediği için Bitcoin hakkında konuşmaya geri döndü.

Dorsey geçmişte yalnızca bir kripto para birimi olan Bitcoin’e “odaklandığını” belirtmişti. Bitcoin’e olan ilgisi diğerlerinin dışındaydı ve şirketleriyle birkaç Bitcoin odaklı proje başlatarak Bitcoin ağı üzerine inşa etmeye kendini adadı.

Bu nedenle, bazı popüler altcoinlere sahip olması mümkün olsa da, şansı çok zayıf.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala