Kripto Para HaberleriHaberler

Shiba Inu Ekibi, CoinMarketCap’in Yanıltıcı SHIB Adresleri Yayınladığını İfşa Etti

Memeden ilham alan kripto paranın arkasındaki ekip, yatırımcıları CoinMarketCap'in bilerek üç sahte SHIB adresi listelediği konusunda uyardı.

Doğrulanmış Shiba Inu Twitter hesabından gönderilen bir tweete göre CoinMarketCap, SHIB‘nin 3 sahte akıllı sözleşme adresini kasıtlı olarak listeledi.

  • Bu nedenle ekip, Binance Smart Chain, Solana ve Terra‘da bulunan bu adreslerin kullanımının güvenli olmadığı konusunda uyardı.
  • Ekip, daha da ileri giderek, kullanıcıları bu sözleşmelerle etkileşime girmemeleri ve onlardan SHIB satın almamaları konusunda uyardı; çünkü ekibe göre “fonlar geri dönülmez şekilde kaybolacak”.
  • Shiba Inu’nun ekibi ayrıca CoinMarketCap’in “token sayfasındaki güncellemeler hakkında SHIB ekibiyle iletişim kurmayı reddettiğini ve kötü niyetli aktörlerin listeye zarar vermesini isteyerek izin verdiğini” savundu.
  • İddiaya yanıt veren CMC, aslında üç SHIB adresini listelediğini kabul etti. Ancak platform, bunların kötü niyetli adresler değil, bunun yerine sarılmış varlık için olduğunu savunuyor:

Şüpheye mahal vermemek için, adresler kötü niyetli değildir. Sonuç olarak kullanıcı deneyimini kolaylaştıracağı ve zincirler arası işlemleri kolaylaştıracağı için, sarılmış varlıklar için sözleşme adreslerini yayınlamak için emsal vardır.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Joe Rogan’ın, Kripto Para Endüstrisine Dair Çok Umudu Var

  • CoinMarketCap’teki ekip ayrıca Shiba Inu ekibini bir destek sayfasına bağlantı vererek “resmi kanallar” aracılığıyla iletişime geçmeye davet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu