Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

SHIB-DOGE ticaret çiftinin listelenmesi Binanace için bir kazan-kazan olabilir

Borsa SHIB/DOGE ticaret çiftini eklediğinden, Kripto endüstrisinin favori köpekleri Binance’de bir araya geliyor.

Meme tokenleri, birçoktoken sahibinin ilgisiyle birlikte kripto para birimi alanını devraldı. Geçen yıl boyunca, bu madeni paraların çok sayıda krallığa girip çıktığını gördük. Ancak Dogecoin 2013’ten beri bir meme parası olarak kaldı. Rakibi/köpek arkadaşı Shiba Inu, 1 Ekim 2021’den bu yana neredeyse %946 oranında arttığı için meteorik bir yükseliş gördü.

Değerdeki bu muazzam büyüme, yatırımcılar arasında projenin geleceği hakkında merak uyandırdı, ancak dolandırıcılık olduğuna dair spekülasyonlar da dönüyor. Yine de, kripto para borsaları, DOGE‘nin beklenmedik yükselişinden sonra ve kullanıcıların talebini karşılamak için Shiba‘ya göz kulak oldu. Ve şimdi Binance, her iki topluluğu da dahil etmek için mükemmel bir çift olan SHIB/DOGE‘yi piyasaya sürdü.

Binance’e göre, SHIB/DOGE çifti 2 Kasım Salı günü saat 8:00’de [UTC] işlem görmeye başlayacak.

SHIB vs. DOGE

İki token arasındaki rekabet, her ikisi de yatırımcılara büyük karlar sunduğu ve şu anda somut kullanım durumları olmadığı için gizlenmiyor. Biri merak edebilir, o zaman rekabet nedir?

Shiba Inu, 2020’de piyasaya sürülmesine rağmen, 40 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri elde etmeyi başardı. Bu, onu 33 milyar dolarlık bir piyasa değerine işaret eden Dogecoin’in üzerine itti. Shiba’nın resmi web sitesinin “Dogecoin katili” dediği gibi, altcoin kesinlikle DOGE ile rekabet ediyordu, ancak bu büyümenin sürdürülebilir olup olmadığını yalnızca zaman söyleyebilir.

Bu arada, diğer borsalar da Shiba Inu yutturmacasından yararlanmak istiyordu. Dünyanın en büyük merkezi borsalarından biri olan Coinbase, birkaç hafta önce Shiba’yı da listelemişti ve bu da fiyatın yükselmesine neden oldu.

Listelemenin yanı sıra, Coinbase, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in belirttiği gibi, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto devlerinin yanı sıra AppStore listesine SHIB’yi de ekleyerek iPhone ve Android çevrimiçi mağazalarında bir numara haline getirdi.


SHIBA ve DOGE şu anda ilgi odağı olmaya devam edebilir, ancak pazarın en sevilen doggoları olarak kalmayı planlıyorlarsa, projelerin kamu hizmetini desteklemesi çok önemli olurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala