HaberlerAltcoin HaberleriKripto Para Haberleri

SEC’e Ripple Davasında Süre Uzatma Verildi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC), Ripple Labs aleyhindeki davanın bir parçası olarak bireysel sanıklar Brad Garlinghouse (CEO) ve Chris Larsen (kurucu ortak) ile ilgili bir keşif programı sunmak için bir uzatma verildi.

SEC, Ripple Labs’in XRP tokeni aracılığıyla kayıt dışı bir güvenlik teklifinden 1,3 milyar dolar elde ettiğini iddia ettikten sonra, Aralık 2020’nin sonundan bu yana sert yasal anlaşmazlık sürüyor. Firma, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve bunun yerine uluslararası ödemeler için bir yöntem olduğunu reddediyor ve SEC’in Ripple’a tokeninin bir menkul kıymet olduğuna dair adil bir bildirimde bulunmadığını savundu.

Bu durumda SEC lehine verilen karar küçük bir kazanıma işaret ederken, bazı izleyiciler, icra organının topuklarını sürüdüğünü ve Ripple Labs’ı hayal kırıklığına uğratmak için davayı yavaşlattığını öne sürdüler.

Savunma avukatı ve eski ABD federal savcısı James K. Filan, bugün erken saatlerde mahkemenin yalnızca bir metin emrini alıntıladı.

Emir, “SEC, bireysel sanıkların dosyalanmasından sonraki bir hafta içinde herhangi bir ek keşfin gerekip gerekmediği konusunda mahkemeyi bilgilendirecektir.” diyor.

Ertelenen programın bir parçası olarak, davalıların SEC’in şikayetlerine yanıt vermek için 8 Nisan’a kadar süreleri varken, SEC’in ek keşif kararı önümüzdeki hafta 15 Nisan’da ve ortak önerilen zamanlama emri de 22 Nisan’da verilecek.

Bununla birlikte, tarihler kesin olarak belirlenmemiştir ve Filan, Ripple Labs’in ne kadar hızlı hareket ettiğine bağlı olarak değişebilir:

“Bireysel Sanıkların Cevabının dosyalanması tetikleyici olaydır. Cevap sunulduğunda, 8 Nisan’dan önce bile olsa, Cevabın sunulduğu tarih, keşif üzerine SEC pozisyonunun ve Ortak Önerilen Planlama Emrinin dosyalanması için çalışan iki haftalık zamanı başlatır.”

XRP topluluğunun gönderiye tepkisi karışıktı, bazıları SEC’e öfkesini “sadece, zaten kaybedilen bir davada zaman kazanmaya çalışmak” olarak ifade ederken, Twitter kullanıcısı “@ColeTheMailman” gibi diğerleri gecikmelerin uzun vadede XRP için iyi olabileceğini öne sürdü.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Japon Sosyal Medya Devi LINE, NFT Pazarını Başlatacak

@ColeTheMailman; “Bu iyi bir şey, bir program onaylandıktan sonra SEC’in zaman çizelgeleri ve daha fazla gecikme konusunda hiçbir mazereti olmayacak. Ayrıca konu özet yargıya gelirse, aceleye getirildiklerini söyleyemeyecekler” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu