bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

SEC, Valkyrie Bitcoin Fonunun Son Karar Tarihini Uzattı

Kasım’da yayınlanan bir atama bildiriminde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Valkyrie’nin Bitcoin Fonunu onaylayıp onaylamama konusunda karar vermek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu bir kez daha belirtti.

Son tarih 8 Kasım’dan 7 Ocak 2022’ye ertelendi. Haziran ve Ağustos’taki gecikmelerin ardından karar üçüncü kez ertelendi. Duyuruda, “Komisyon, önerilen kural değişikliğini onaylama veya reddetme süresini 60 gün daha uzatıyor” denildi.

Bitcoin destekli fonlar ertelendi

Bu fon, SEC tarafından onaylanan ve 22 Ekim’de Nasdaq’ta BTF kodu altında işlem görmeye başlayan Valkyrie’nin Bitcoin Stratejisi ETF’sinden farklıdır. 

Bu ETF, Bitcoin’i doğrudan elinde tutan Trust’ta “kısmi bölünmemiş intifa hakkı” birimlerini temsil eden ortak paylar ihraç eder. BTF fonu, şu anda SEC’in tercih ettiği görünen Chicago Ticaret Borsası‘ndaki vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapıyor.

SEC’deki mevcut ruh hali, doğrudan vadeli işlemlerden sapan herhangi bir egzotik kripto fonuna yaslanıyor gibi görünüyor. Düzenleyici kurum, Valkyrie tarafından önerilen kaldıraçlı bir BTC fonunu zaten reddetti.

ETF ihraççısı Direxion’un, spekülatörlerin BTC fiyatını kısaltan vadeli işlemleri satın almalarını sağlayacak olan ters Bitcoin Stratejisi Bear ETF’sinin fişini çektiği bildirildi.

Bloomberg İstihbarat analisti James Seyffart konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Burada izlenecek bir sonraki büyük ETF Karar tarihi 14 Kasım. SEC, VanEck’in spot Bitcoin ETF başvurusunu büyük olasılıkla reddedecek. Ancak ret mektubunun, SEC’in mevcut kripto/bitcoin görüşü hakkında çok değerli bilgiler sağlaması muhtemel.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala