Kripto Para HaberleriHaberler

SEC Komiseri Kripto’nun Özel Düzenleyici Çerçeve Gerektirmediğini Söyledi

Kripto para topluluğu tarafından SEC‘e sektör için daha net düzenlemeler getirmesi yönünde çağrılar yapılırken, ajansın komisyon üyelerinden biri aksini düşünüyor.

SEC’in Tekerleği Yeniden İcat Etmesine Gerek Yok

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Komiseri Allison Lee, kripto düzenlemesi üzerine bir DC bar etkinliğinde görünürken, kripto para birimlerinin özel bir kurallar dizisine ihtiyaç duymadığını söyledi.

Lee şöyle dedi:

“Diğer varlık sınıflarının almadığı SEC kayıtları kapsamında dijital varlıkları özel muameleye tabi tutacak yaklaşımları takip etmek yerine, bence bu gelişmekte olan varlıkları ve piyasaları uyumlu hale getirmek için birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.”

Lee’nin yorumları, Gary Gensler liderliğindeki SEC, hem kripto savunucularından hem de hükümet politika yapıcılarından Amerika‘nın kripto para birimi alanı için açıkça tanımlanmış yasalar getirme taleplerini karşılamaya devam ederken geldi.

CryptoPotato tarafından daha önce bildirildiği üzere, Komisyon, ABD kripto para birimi ortamını denetlemek için gereken modaliteleri ele alma çabalarının bir parçası olarak kripto gözetimi için yeni bir kıdemli danışman atadı.

Bununla birlikte, özellikle meme stokları gibi konulara odaklanıldığında ve sipariş akışı için ödeme (PFOF) uygulayan Robinhood gibi perakende satışların peşinden gidildiğinde, kripto düzenlemelerinin Komisyonun gündeminde yüksek olmayabileceğine dair göstergeler var.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Coinbase, NFT Girişimi’nde Ödeme Devi Mastercard ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Ancak Gensler, SEC’in diğerlerinin yanı sıra merkezi olmayan finans (DeFi), kripto kredisi ve token teklifleri gibi çeşitli pazar segmentlerine odaklanarak kripto alanını denetlemeyi planladığını belirtti.

Gerçekten de, kripto kredisi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hem eyalet hem de federal düzenleyici kurumlar tarafından önemli bir incelemeye tabi tutuldu. Ekim 2021’de New York Başsavcılığı, eyalette hizmet sunan kripto kredi sağlayıcılarını kapatma planlarını duyurdu.

Coinbase’in Eylül 2021’de borç verme hizmetinin sunumunu duraklatmak zorunda kaldığı sektöre yönelik düzenleyici inceleme böyleydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu