HaberlerKripto Para Haberleri

Satranç Ustası Magnus Carlsen, Turnuva Galibiyetinin Ardından NFT Kupasını Kazandı

Büyük usta Magnus Carlsen uluslararası bir satranç turnuvası olan Meltwater Champions Chess Tour’u (MCCT) kazandığı için değiştirilemez token (NFT) ödülüne layık görüldü. Bu gelişme satranç tarihinde bir ilk oldu.

Carlsen, sanal satranç turnuvalarını desteklediği için kripto para ekosistemini takdir ettiğini paylaştı. Satranç şampiyonu, MCCT’nin profesyonel satranç oyuncularının 2.1825 Bitcoin ( BTC ) (81.079 Dolar) ödül fonu için rekabet etmelerine izin veren FTX kripto borsası ile son ortaklığına atıfta bulundu. Carlsen konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“NFT’ler, satranç topluluğunun harika anları kutlamasına yardımcı oluyor ve muhtemelen oyunu büyütmek için çok fazla zaman harcayanları da ödüllendiriyor. Chess Champs ile bu daha yeni başlıyor ve ben bunun gelişimini görmek için sabırsızlanıyorum”

Chess Champs, turnuvayı kazandıktan sonra Carlsen tarafından dijital olarak imzalanan Ethereum blok zincirinde Champion’s Trophy NFT’sinin iki özdeş baskısını yaptı.

İkinci NFT kupası, satın alma sırasında yaklaşık 24.700 dolar olan 6.88 ETH’de açık artırmayla satıldı. Bir kaynağa göre, NFT kupası için verilen teklif, son tarihten sonra 11 Ether’e ( ETH ) (27.093 Dolar) yükseldi . Carsen dedi ki:

“Kupayı tutkulu bir hayranla paylaşmak harika bir duygu. Onunla bir maç oynamak ve gelecek sezonun ”Şampiyonlar Satranç Turu Finali’nde” onunla tanışmak ilginç olacak.”

Magnus Carlsen’in NFT koleksiyonu, blok zincirindeki çeşitli satranç taşlarına (piyon ve fil gibi) adanmış NFT’leri de içeriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala